Strona główna Aktualności 5. Międzynarodowa Konferencja dotycząca Autoklawizowanego Betonu Komórkowego

WYDARZENIA:

 

Z początkiem stycznia przy Oddziale Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie rozpoczyna działalność Centrum Transferu Wiedzy - oferujące bezpłatne formy wsparcia dla firm

 

więcej informacji...

Z dniem 1 stycznia 2018 roku Prezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju i Finansów Mateusz Morawiecki powołał na stanowisko Dyrektora Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych

 

więcej informacji...

Na zaproszenie prezesa targów Sandipa Patela przedstawiciele Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowalnych uczestniczyli w drugiej edycji 4 - dniowego wydarzenia tj. Vibrant Ceramics Expo and Summit 2017  skupionego na rozmowach B2B oraz pokazie wyrobów gotowych

więcej informacji...

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Piotr Dardziński  w  dniu 13 listopada 2017 roku, odwiedził krakowski Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

 

więcej informacji...

W dniu 25 października 2017 roku dr inż. Paweł Pichniarczyk, Dyrektor Oddziału Szkła i Materiałów Budowlanych, został odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi.

 

więcej informacji...

Z przyjemnością informujemy, że Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych podczas Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2017 został uhonorowany srebrnym medalem za opracowanie technologii

więcej informacji...

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowych Targach Izolacji Przemysłowych 4INSULATION, podczas których Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie zaprezentuje m.in. ofertę badań  systemów ociepleń oraz badań ogniowych

więcej informacji...

Mamy zaszczyt poinformować, że zgodnie z postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 czerwca 2017 roku o nadaniu odznaczeń, za zasługi w działalności naukowo-badawczej Złotym Krzyżem Zasługi odznaczony został dr inż. Paweł Pichniarczyk


więcej informacji...

Szanowni Państwo, pragniemy zaprosić Państwa do udziału w VIII Konferencji Naukowej: „Energia i Środowisko w technologiach materiałów budowlanych, ceramicznych, szklarskich i ogniotrwałych”

 

więcej informacji...

Komisja Wyborcza powołana Zarządzeniem Nr 6 Dyrektora Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych  z dnia 09 czerwca 2017 roku i Aneksem Nr 1 z dnia 12 czerwca 2017 r.  oraz  Aneksem Nr 2 z dnia 28 czerwca 2017 r. w składzie

więcej informacji...

68 wynalazków (zgłoszonych wcześniej do Urzędu Patentowego) w tegorocznej edycji konkursu oceniała kapituła konkursu

więcej informacji..

W dniu 26 czerwca 2017 roku w Instytucie Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Oddziale Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie odbyło się uroczyste otwarcie Laboratorium Badań Chemicznych.

więcej informacji...

W dniach 31 maja - 1 czerwca br. odbywał się w Krakowie kongres Impact 2017 - jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych przemysłowi 4.0 w Polsce.

więcej informacji...

Spośród 45 projektów zgłoszonych do udziału w w ramach konkursu „Zrównoważony rozwój przemysłu metali nieżelaznych z wykorzystaniem innowacyjnych technologii – CuBR”, które napłynęły do NCBR, do dofinansowania wybrano 12.


więcej informacji...

Monografia Pigmenty ceramiczne – wytwarzanie i stosowanie, autorstwa prof. Cecylii Dziubak stanowi studium nad budową chemiczną, strukturą, właściwościami, metodą wytwarzania i zastosowaniem pigmentów ceramicznych.


więcej informacji...

Jury Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2017 nominowało projekt pt.: „Utylizacja odpadowego szkła CRT w procesie produkcji płytek szklanych - opracowanie parametrów technologicznych" prowadzony przez Zakład Realizacji Projektu Płytka CRT

 

więcej informacji...

Zgodnie z art. 9 ust. 2 Ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. 2004 Nr 92 poz. 881 z późn. zm.) Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych będąc Jednostką Oceny Technicznej wyznaczoną zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 jest uprawniony do wydawania krajowych ocen technicznych.

 

więcej informacji...

LOKALIZACJA:

 

5. Międzynarodowa Konferencja dotycząca Autoklawizowanego Betonu Komórkowego
wtorek, 04 października 2011 12:45

Betan autoklawizowanyW dniach 14-17 września w Bydgoszczy odbyła się 5. Międzynarodowa Konferencja dotycząca Autoklawizowanego betonu Komórkowego "Zapewnienie zrównoważonego rozwoju". Konferencja odbyła się w Polsce z okazji 60-lecia uruchomienia produkcji betonu komórkowego w Polsce. Wcześniejsze Konferencje odbywały się w Wielkiej Brytanii (2005), Szwajcarii (1983 i 1992) oraz w Szwecji (1960).

 

 

Organizatorami Konferencji byli:

 • Europejskie Stowarzyszenie Producentów Autoklawizowanego Betonu Komórkowego (EAACA);
 • Stowarzyszenie Producentów Betonów (SPB);
 • Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych - Centrum Badań Betonów CEBET w Warszawie (ICiMB - CBB CEBET);
 • Uniwersytet Techniczno Przyrodniczy w Bydgoszczy (UTP).

 

Sponsorem Konferencji był producent betonu komórkowego, firma SOLBET Spółka z o.o. W konferencji uczestniczyło ok. 300 osób z 32 krajów świata. W sumie przedstawionych było 75 referatów dotyczących autoklawizowanego betonu komórkowego.  Konferencja była podzielona na pięć sesji tematycznych:


Referaty:Poster
Temat 1
Najnowsze osiągnięcia w zakresie surowców i produkcji.
Temat 2
Właściwości produktów z ABK, zapraw i gotowych materiałów.
Temat 3
Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technik budowy i właściwości
Temat 4
Zrównoważony rozwój w produkcji i zastosowaniu ABK i trwałości konstrukcji z ABK.
Temat 5
Normy i inne przepisy.
Wszystkie sesje i referaty były prowadzone w j. angielskim.

 

 

Oprócz referatów wygłaszanych odbyła się również sesja posterowa.  Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych również brał udział w tej sesji wystawiając, wspólnie z ITB, plakat pt.: "Właściwości akustyczne ścian z betonu komórkowego".

Konferencję rozpoczęła Ceremonia rozpoczęcia, którą wygłosił Prezes Stowarzyszenia Producentów Betonów p. Mieczysław Soboń.  Następnie odbył się wykład inauguracyjny na których wystąpili:

 

 • Szef odpowiedzialny za budownictwo w Dyrekcji Generalnej Przedsiębiorczości i Przemysłu Komisji Europejskiej p. Vicente Leoz;
 • Prezes Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Autoklawizowanego Betonu Komórkowego p. Jos Cox;
 • Przedstawiciel Uniwersytetu Kongston w Londynie p. John J. Roberts;
 • Prorektor ds. nauki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego p. Dariusz Boroński;
 • Kierownik Centrum Badań Betonów CEBET Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych p. Genowefa Zapotoczna-Sytek, która wygłosiła referat: "60 lat autoklawizowanego betonu komórkowego w Polsce. Historia i przyszłość".


Patronat honorowy Konferencji objął Wicepremier, Minister Gospodarki p. Waldemar Pawlak, który nie mogąc uczestniczyć w Konferencji, przekazał oficjalny list dla uczestników Konferencji. W imieniu Ministra Waldemara Pawlaka list odczytał Dyrektor Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych p. Stanisław Traczyk.

Pracownicy ICiMB - Centrum Badań Betonów CEBET byli autorami i współautorami pięciu referatów:

 

 • "60 lat autoklawizowanego betonu komórkowego. Historia i przyszłość". Genowefa Zapotoczna-Sytek (CEBET), Mieczysław Soboń (SPB);
 • "Popioły lotne nowej generacji jako surowiec do produkcji ABK". Katarzyna Łaskawiec (CEBET), Genowefa Zapotoczna-Sytek (CEBET), Piotr Gębarowski (CEBET), Jan Małolepszy (AGH).
 • "Promieniotwórczość autoklawizowanego betonu komórkowego - prawda czy mit?" Katarzyna Lubińska (CEBET), Genowefa Zapotoczna-Sytek (CEBET), Kalina Mamont-Cieśla (CLOR).
 • "Autoklawizowany beton komórkowy - bezpieczny dla ludzi i środowiska" Bogumiła Górska (CEBET), Genowefa Zapotoczna-Sytek (CEBET), Piotr Gębarowski (CEBET), Agnieszka Michalik (CEBET), Marek Gawlicki (AGH).
 • "Właściwości akustyczne ścian z betonu komórkowego" Genowefa Zapotoczna-Sytek (CEBET), Piotr Gębarowski (CEBET), Barbara Szudrowicz (ITB).


 

praca

 

CZASOPISMA:

 

sic logo1 logo cwb

 

GALERIA SZKŁA:

logo lipowa3

ZOBACZ NAS:

 

Youtube

 

NAJBLIŻSZE SEMINARIUM:

"Beton towarowy - wymagania i certyfikacja"

KRAKÓW 25.01.18

"Badanie możliwości reliefowania form gipsowych z zastosowaniem lasera CO2"

WARSZAWA 01.02.18

"Otrzymywanie nanoproszku YAGu"

WARSZAWA 08.02.18

"Instalacja testowa do pirolizy niskotemperaturowej biomasy czystej i odpadowej"

OPOLE 08.02.18

"Badania modelowe określania zawartości popiołu lotnego wapiennego w cementach powszechnego użytku z dodatkiem tego popiołu"

 

"Wpływ popiołów lotnych krzemionkowych kategorii S na właściwości cementu i betonu"

 

"Wpływ dodatku nanokrzemionki na właściwości betonów o szczególnie dużej trwałości i odporności"

KRAKÓW 22.02.18

"Innowacyjne wyroby perlitowe dla systemów ochrony cieplnej i ogniowej"

 

 GLIWICE 22.02.18

 

PROJEKTY UNIJNE:

 Projekt Aether

Projekt Rocare

Projekt Grundtvig

Projekt Leonardo

cervive logo min

logo-plytka-CRT-small

 

 

logo cerare

 

Wszystkie prawa zastrzeżone ICiMB 2013