Strona główna Aktualności Wybory do Rady Instytutu Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ - Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych

WYDARZENIA:

 

17 lutego 2020 roku w Oddziale Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie odbyło się posiedzenie Rady Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

więcej informacji...

12 lutego 2020 roku w krakowskim Oddziale Szkła i Materiałów Budowlanych odbędzie się posiedzenie Rady Technicznej Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń

więcej informacji...

Oddział Ceramiki i Betonów w Warszawie zaprasza serdecznie do udziału w Seminarium pt. "Zastosowanie technik analizy termicznej do badania materiałów ceramicznych i budowlanych", organizowanym we współpracy z firmą NETZSCH

 

więcej informacji...

9 grudnia 2019 r. odbyło się inauguracyjne posiedzenie nowej Rady Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych w kadencji 2020-2023.

więcej informacji...

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wykonawcy projektu GlassPoPep - „Wielofunkcyjny materiał kompozytowy o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych i pro-regeneracyjnych do odbudowy tkanki kostnej” odebrali  Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2019


więcej informacji...

Zapraszamy specjalistów branży szklarskiej, okiennej i fasadowej oraz architektów i projektantów na XXXV edycję Konferencji Technicznej Szkło budowlane.

więcej informacji...

Komisja Wyborcza powołana Zarządzeniem Nr 20 Dyrektora LUKASIEWICZ - Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych z dnia 15 października 2019 roku z póżn. zm. w składzie:

więcej informacji...

19 października 2019 r. w Krakowie odbyły się główne uroczystości z okazji Jubileuszu 100-lecia AGH.

 

więcej informacji...

Miło nam poinformować, że podczas obchodów jubileuszu 70-lecia Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, Rada Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH odznaczyła Pana Dyrektora Pawła Pichniarczyka honorowym wyróżnieniem „KERAMOS”

 

więcej informacji...

Nasz wieloletni partner biznesowy, jeden z największych polskich producentów płytek ceramicznych Ceramika Paradyż świętuje Jubileusz 30-lecia założenia firmy. Gratulujemy!

 

więcej informacji...

W dniach 8-10 października 2019 roku w Sopocie odbyła się XXVI Międzynarodowa Konferencja POPIOŁY z ENERGETYKI. Wydarzenie to, jest istotne dla energetyki węglowej jak i sektora gospodarczego wykorzystania ups-ów w gospodarce

 

więcej informacji...

ŁUKASIEWICZ - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych objął honorowym patronatem najbardziej znane branżowe wydarzenie - XXVI Sympozjum „KRUSZYWA CEMENT WAPNO”,

 

więcej informacji...

W dniach 1-3 października 2019 roku odbyło się w Poznaniu Innovatorium Łukasiewicza  – autorski koncept sprzedaży innowacyjnych projektów. Blisko 500 przedsiębior­ców, inżynierów i naukowców podczas kilkudziesięciu spotkań i negocjacji szukało okazji do zrobienia wspólnego biznesu

 

więcej informacji...

„W pogoni za kolorem. Szkła Jerzego Słuczan–Orkusza” to wystawa organizowana przez Sieć Badawczą ŁUKASIEWICZ - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie oraz Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Stanowi zwieńczenie projektu badawczo-wystawienniczego z zakresu historii polskiego wzornictwa XX w.

 

więcej informacji...

W dniach  27-30 sierpnia 2019 r. w Rzymie miała miejsce cykliczna konferencja pt. „5th Central and Eastern European Conference on Thermal Analysis and Calorimetry” (CEEC-TAC5) i „14th Mediterranean Conference on Calorimetry and Thermal Analysis” (Medicta2019)

 

więcej informacji...

Gdy powiemy „kolor”, większość z nas pomyśli o tęczy, farbach, palecie malarskiej, niektórzy powrócą myślą ku kolorowi ostatnio widzianemu albo ulubionemu. Lubimy żywe, kolorowe akcenty. Dlaczego? Bo przykuwają wzrok, są miłą odskocznią od szarości i jednostajności, co w naszym klimacie ważne jest zwłaszcza zimą.

 

więcej informacji...

Elementy wyposażenia kuchni i łazienek, czyli w zasadzie najważniejszych pomieszczeń w naszych domach, określane ogólnie mianem ceramiki sanitarnej wykonywane są z mieszaniny glin i uszlachetniaczy, formowanych ręcznie lub mechanicznie, pokrywanych farbami, angobami czy szkliwem i utrwalane w procesie wypalania.

 

więcej informacji...

Całe wieki zajęło medykom i lekarzom opracowanie sposobów ekstrakcji i amputacji, dzięki którym pacjenci nie tylko przeżywali, ale przestawali cierpieć. Dalszy rozwój medycyny przyniósł wynalazki protez i wypełnień.

więcej informacji...

Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Oddział Inżynierii Materiałowej, Procesowej i Środowiska w Opolu zorganizował w Szczyrku w dniach 9–11 września IX konferencję naukową „Energia i Środowisko w technologiach materiałów budowlanych, ceramicznych, szklarskich i ogniotrwałych”

 

więcej informacji...

W dniach  18-21 czerwca 2019 r. w Budapeszcie odbyła się 2nd Conference (2nd JTACC+V4 2019), to drugie z cyklu wydarzenie poświęcone tematyce analizy termicznej.

więcej informacji...

Miło nam poinformować, że na podstawie § 3 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 kwietnia 2002 r w sprawie ustanowienia odznaki honorowej „Za zasługi dla budownictwa” Pan Dyrektor dr hab. Paweł Pichniarczyk

 

więcej informacji...

W dniu 18 czerwca 2019 roku została podpisana umowa o współpracy badawczo-rozwojowej z Grupą Azoty S.A.

 

więcej informacji...

14 czerwca 2019 r. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyło się uroczyste zakończenie trzeciej edycji TopMinds 2019.

 

więcej informacji...

Zakończyła się 29. edycja konkursu Teraz Polska. Spośród nadesłanych prawie 100 zgłoszeń 13 produktów, 7 usług i 3 innowacje zdobyły Godło „Teraz Polska”.

 

więcej informacji...

W celu rozwoju współpracy międzynarodowej 29-30 maja 2019 roku odbyło się spotkanie z przedstawicielami instytutu badawczego BELNIIS. Gościliśmy Pana Vitceslava Konkov Zastępcę Dyrektora Generalnego

 

więcej informacji...

W dniach 15–17.05.2019 r. odbyła się w Krakowie siódma edycja International Seminar on Modern Polymeric Materials for Environmental Applications (MPM2019) organizowana przez Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej.

 

więcej informacji...

9 maja 2019 r. odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja ETICS, najważniejsze, doroczne spotkanie polskiej branży ociepleń. Uczestnicy debatowali na temat bezpieczeństwa pożarowego ocieplonych elewacji, metod badawczych, certyfikacji i kontroli systemów ociepleń (ETICS)

więcej informacji...

W dniu 20 maja 2019r. w Opolskim Oddziale Inżynierii ‎Materiałowej, Procesowej i Środowiska Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ - Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych gościła delegacja chińskiego potentata w budowie i modernizacji cementowni firmy Nanjing Kisen

więcej informacji...

Europejska Organizacja ds. Oceny Technicznej (EOTA) poszukuje osoby na stanowisko asystenta technicznego w Sekretariacie w Brukseli.

więcej informacji...

16.04.2019r. zostały ogłoszone wyniki konkursu TEAM-NET organizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Program ten dedykowany jest jednostkom naukowym, który oferuje finansowanie na interdyscyplinarne badania naukowe.

 

więcej informacji...

Wybory do Rady Instytutu Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ - Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych

Komisja Wyborcza powołana Zarządzeniem Nr 20 Dyrektora LUKASIEWICZ - Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych z dnia 15 października 2019 roku z póżn. zm. w składzie:

 

 1. Jolanta Szagun - Pachniewska    - Przewodnicząca
 2. Marta Potyran    - Zastępca Przewodniczącej
 3. Irena Witosławska    - Sekretarz
 4. Beata Bazelak    - członek
 5. Bartosz Chłopek    - członek
 6. Karolina Dudek    - członek
 7. Rafał Dulęba    - członek
 8. Krystyna Jastrowicz    - członek
 9. Benedykta Kessler    - członek
 10. Sławomir Pabian    - członek
 11. Milena Piątek    - członek
 12. Mirosława Zakrzewska - Janik    - członek

 

przeprowadziła zgodnie z Regulaminem prac Komisji Wyborczej w sprawie przeprowadzenia wyborów do Rady Instytutu Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ - Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych (kadencja 2020 - 2023) głosowanie w dniu 14 listopada 2019 r. jednocześnie we wszystkich Oddziałach Sieci Badawczej LUKASIEWICZ - Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

 • Oddział Ceramiki i Betonów w Warszawie,ul. Postępu 9 w godz. 7.00 - 10.00 ul. Kupiecka 4 w godz. 11.00 - 14.00 ul. Postępu 9 w godz. 15.00 - 15.30
 • Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie, ul. Cementowa 8 w godz. 7.00 - 10.00 ul. Lipowa 3 w godz. 11.00 - 14.00
 • Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach, ul. Toszecka 99 w godz. 10.00 - 13.00
 • Oddział Inżynierii Materiałowej, Procesowej i Środowiska w Opolu, ul. Oświęcimska 21 w godz. 7.00 - 10.00

 

Według sporządzonych spisów, osób uprawnionych do głosowania było 335. Udział w głosowaniu wzięło 291 osób, co stanowi 86,87 % ogółu uprawnionych do głosowania. Po rozpieczętowaniu urn i przeliczeniu oddanych kart do głosowania Komisja Wyborcza stwierdza co następuje:

 

I. Oddano 289 głosów ważnych i 2 głosy nieważne.

 

II. Kandydaci do Rady Instytutu Sieci Badawczej LUKASIEWICZ - Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych (kadencja 2020 - 2023) uzyskali następującą liczbę głosów:

 1. Adamski Grzegorz    -    62
 2. Gizowska Magdalena    -    14
 3. Oziębło Artur    -    66
 4. Poluszyńska Joanna    -    14
 5. Rajczyk Krystyna    -    17
 6. Siemiątkowski Grzegorz    -    14
 7. Stec Katarzyna    -    48
 8. Wieczorek Michał    -    54

 

III. Łączna liczba miejsc mandatowych - 4

 

IV. Komisja Wyborcza stwierdza, że do Rady Instytutu Sieci Badawczej LUKASIEWICZ -Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych (kadencja 2020 - 2023), według uzyskanej największej liczby głosów, zostali wybrani:

 1. OZIĘBŁO Artur    Oddział Ceramiki i Betonów w Warszawie
 2. ADAMSKI Grzegorz    Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
 3. WIECZOREK Michał    Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
 4. STEC Katarzyna    Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach

 

Na tym protokół zakończono.

 

ORYGINAŁ PROTOKOŁU DO POBRANIA (PDF)

 

 

 

CZASOPISMA:

 

sic logo1 logo cwb

 

GALERIA SZKŁA:

ORKUSZ PLAKAT TRIO 0

 

logo lipowa3

ZOBACZ NAS:

 

fb v    twitter v

 

Youtube

 

NAJBLIŻSZE SEMINARIUM:

Właściwości nowych cementów trójskładnikowych CEMII/C-Mi CEM VI

OPOLE 09.01.20

 "Zastosowanie stałotlenkowych ogniw elektrochemicznych w instalacjach power-to-X"

  WARSZAWA 16.01.20

 "Zastosowanie technik plazmowych do wytwarzania proszków o specjalnych zastosowaniach"


GLIWICE 16.01.20

 "Wpływ dużej zawartości surowców zastępczych na właściwości fizyczne szkieł gospodarczych"

"Właściwości szkieł zawierających nanocząstki srebra"

 KRAKÓW 27.02.20

 

PROJEKTY UNIJNE:

 Projekt Aether

Projekt Rocare

Projekt Grundtvig

Projekt Leonardo

cervive logo min

logo-plytka-CRT-small

 

 

logo cerare

 

Wszystkie prawa zastrzeżone ICiMB 2013