NAJBLIŻSZE SEMINARIA:

 

"Badanie możliwości otrzymania bezołowiowego topnika do farb ceramicznych na szkło oświetleniowe i gospodarcze"

 

"Przegląd najnowszych osiągnięć branży ceramicznej"

 

07.02.2019 Warszawa, Postępu 9

"Model karbonatyzacji ABK w warunkach naturalnych"

 

"Właściwości kompozytów
SiC /W"

 

07.03.2019 Warszawa, Postępu 9

 

MEDIA:

 

icimb centrala film

 

MONOGRAFIA:

 

okladka pigmenty ceramiczne min

 

Monografia Pigmenty ceramiczne – wytwarzanie i stosowanie, autorstwa prof. Cecylii Dziubak stanowi studium nad budową chemiczną, strukturą, właściwościami, metodą wytwarzania i zastosowaniem pigmentów ceramicznych.

 

tajemnicza mechanika kwantowa min

 

Tajemnicza mechanika kwantowa. Doświadczenia ukazujące kwantowe własności atomów i cząstek elementarnych – autorstwa dr. Pawła Pęczkowskiego.

 

PUBLIKACJE DO POBRANIA:

 

Popioły lotne nowej generacji do produkcji autoklawizowanego betonu komórkowego    Ceramic Glaze Recipes

 

Cervive

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności
Patent dla Zakładu Doświadczalnego Środków Zdobniczych

W dniu 7 stycznia b.r. Urząd Patentowy RP udzielił patentu na wynalazek: „Sposób wytwarzania płytek szklanych okładzinowych lub elewacyjnych z odpadowego szkła kineskopowego (CRT) oraz płytka szklana z CRT”, na podstawie zgłoszenia nr P.417743 z dnia 26 czerwca 2016 roku.

 

 
ICiMB po raz kolejny z Nominacją do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019

Koncepcja pracowników Oddziału Ceramiki i Betonów z Warszawy już po raz wtóry została dostrzeżona przez ekspertów i wytypowana do udziału w walce o  Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2019. Projekt: Wielofunkcyjny materiał kompozytowy o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych i proregeneracyjnych do odbudowy tkanki kostnej konkurować będzie w kategorii „Innowacyjne Technologie przyszłości”.

 

 
Sprzedaż fryty w ofercie specjalnej

Oferujemy do  sprzedaży 6500 kg fryty w bardzo korzystnej cenie 19,89 PLN netto/kg.

 

 
Spotkanie Sekcji Laboratoriów Budowlanych Klubu POLLAB

W dniu 4.12.2018 w Oddziale Ceramiki i Betonów w Warszawie odbyło się spotkanie Sekcji Laboratoriów Budowlanych Klubu POLLAB. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele z kilkunastu Laboratoriów Badawczych z całej Polski.

 
ICiMB fundatorem pomnika Prezydenta Ignacego Mościckiego

Przed Gmach Technologii Chemicznej Politechniki Warszawskiej wróci po niemal 80. latach odtworzony pomnik Prezydenta Ignacego Mościckiego. Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych jest jednym z fundatorów pomnika. Inicjatywę rekonstrukcji pomnika w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości podjął Komitet Organizacyjny powołany przez prof. Jana Szmidta, Rektora Politechniki Warszawskiej.

 
Dofinansowanie dla Oddziału Ceramiki i Betonów w Warszawie w ramach strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych Techmatstrateg

Miło nam poinformować, że wniosek złożony przez Oddział Ceramiki i Betonów ICiMB w ramach strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych „Nowoczesne technologie materiałowe” – TECHMATSTRATEG, pt. „Wielofunkcyjny materiał kompozytowy o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych i proregeneracyjnych do odbudowy tkanki kostnej” został oceniony pozytywnie  rekomendowany do dofinansowania.

 
Srebrny medal w Zagrzebiu na wystawie ARCA 2018

W dniach 18-20 października w Zagrzebiu odbywała się 16. Międzynarodowa Wystawa Wynalazków  ARCA 2018. Podczas wystawy Oddział Ceramiki i Betonów ICiMB w Warszawie otrzymał Srebrny Medal za wynalazek z Zakładu Doświadczalnego Środków Zdobniczych pt. „Utylizacja odpadowego szkła CRT w procesie produkcji płytek szklanych, opracowanie parametrów technologicznych”.

 
Spotkanie w Instytucie Lotnictwa

W dniu 23 października Dyrektor Instytutu Pan Paweł Pichniarczyk oraz Dyrektor Oddziału Ceramiki i Betonów w Warszawie Pan Artur Oziębło odwiedzili warszawski Instytut Lotnictwa iLot.

 

 
Konferencja „Jak skutecznie tworzyć strategie B+R w polskim przemyśle?”

W dniu 9 października 2018 r. Dyrektor Oddziału Ceramiki i Betonów w Warszawie dr inż. Artur Oziębło wziął udział w konferencji pt. „Jak skutecznie tworzyć strategie B+R w polskim przemyśle?”, organizowanej przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej. 

 
Targi Tecnargilla w Rimini i Cersaie w Bolonii

W dniach 24-26 września 2018 delegacja z Oddziału Ceramiki i Betonów w Warszawie w składzie: Dyrektor Oddziału dr inż. Artur Oziębło, Pani dr inż. Agnieszka Antosik, Pan dr Arkadiusz Gąsiński, pojechała do Włoch w celu odwiedzenia dwóch międzynarodowych imprez targowych dotyczących przemysłu ceramicznego.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

oferta zdobnicze

 

praca

 

POLECAMY:

 

ceram forma

 

Farby

 

HIP

 

ISiC Q

 

logo sic min

 

PROJEKTY UNIJNE:

 

grundtvig

 

Leonardo

 

IEE

 

logo CRT PL min

 

Ceramic Glaze Recipes

 

 

 

logo cerare

Wszystkie prawa zastrzeżone ICiMB 2013