NAJBLIŻSZE SEMINARIA:

 

Już po wakacjach nowe terminy seminariów

 

MEDIA:

 

icimb centrala film

 

MONOGRAFIA:

 

okladka pigmenty ceramiczne min

 

Monografia Pigmenty ceramiczne – wytwarzanie i stosowanie, autorstwa prof. Cecylii Dziubak stanowi studium nad budową chemiczną, strukturą, właściwościami, metodą wytwarzania i zastosowaniem pigmentów ceramicznych.

 

tajemnicza mechanika kwantowa min

 

Tajemnicza mechanika kwantowa. Doświadczenia ukazujące kwantowe własności atomów i cząstek elementarnych – autorstwa dr. Pawła Pęczkowskiego.

 

PUBLIKACJE DO POBRANIA:

 

Popioły lotne nowej generacji do produkcji autoklawizowanego betonu komórkowego    Ceramic Glaze Recipes

 

Cervive

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności
VI Międzynarodowa Konferencja Autoklawizowanego Betonu Komórkowego

W dniach 3-6 września 2018 r. na Uniwersytecie w Poczdamie odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja Autoklawizowanego Betonu Komórkowego (6 ICAAC). Na konferencji spotkało się ponad 350 ekspertów z ponad 40 krajów, w celu omówienia aktualnych zagadnień związanych z produkcją i zastosowaniem betonu komórkowego. Spotkanie służyło wymianie doświadczeń i pomysłów, trendów, innowacji i wyzwań w przyszłości.

 
13th Conference on Calorimetry and Thermal Analysis (CCTA 13)

13th Conference on Calorimetry and Thermal Analysis (CCTA 13) jest kolejną z cyklicznie organizowanych przez Polskie Towarzystwo Kalorymetrii i Analizy Termicznej (PTKAT) konferencji poświęconych wykorzystaniu metod analizy termicznej i kalorymetrii w różnych dziedzinach nauki i techniki. Wydarzenie ma wymiar międzynarodowy, ponieważ skupia gości i naukowców z Francji, Włoch, Szwecji, Węgier, Słowacji, Ukrainy, Japonii, USA.

 

 
ESTAC12 – 12th European Symoposium on Thermal Analysis and Calorimetry

W dniach 27-30.08.2018 r. pani dr inż. Milena Piątek oraz pani dr inż. Magdalena Gizowska z Oddziału Ceramiki i Betonów w Warszawie brały udział w konferencji naukowo-technicznej ESTAC12 – 12th European Symoposium on Thermal Analysis and Calorimetry zorganizowanej w Braszowie w Rumunii.

 
Konferencja „Cywilne instytuty badawcze na rzecz obrony narodowej”.

W dniu 18.07.2018 r. pani dr inż. Magdalena Gizowska z Oddziału Ceramiki i Betonów w Warszawie Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych wzięła udział w konferencji organizowanej przez Radę Główną Instytutów Badawczych i Ministerstwa Obrony Narodowej pt. „Cywilne instytuty badawcze na rzecz obrony narodowej”.

 
ISBPPB 2018 - 4th International Conference on Biomedical Polymers & Polymeric Biomaterials

P.O. Dyrektora Oddziału Ceramiki i Betonów w Warszawie dr inż. Artur Oziębło oraz pracownicy Zakładu Biomateriałów dr inż. Monika Biernat i mgr inż. Lidia Ciołek biorą udział w konferencji ISBPPB 2018 – 4th International Conference on Biomedical Polymers & Polymeric Biomaterials, która odbywa się w dniach 15-18 lipca 2018 r. na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

 
Zwiększenie uczestnictwa instytutów Sieci Badawczej Łukasiewicz (SBŁ) w programach B+R finansowanych przez UE

W dniach 26-27.06.2018 r. Pani dr inż. Magdalena Gizowska pracująca w Zakładzie Ceramiki i Kompozytów wzięła udział w warsztatach organizowanych w ramach projektu „Zwiększenie uczestnictwa instytutów Sieci Badawczej Łukasiewicz (SBŁ) w programach B+R finansowanych przez UE”  realizowanego w zakresie programu DIALOG.

 

 
Uroczyste zakończenie edycji 2018 Programu Topminds

Dnia 26 czerwca 2018 r. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyła się uroczystość zakończenia Edycji 2018 Programu szkoleniowo-mentoringowego TopMinds, którego organizatorami są Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta oraz Stowarzyszenie Top 500 Innovators.

 
Platynowy medal na targach Intarg 2018

W dniach 20-21 czerwca 2018 r. w Katowicach odbywały się Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG. Na stoisku ICiMB odwiedzający mogli zapoznać się z aktualną ofertą produktową i usługową.

 
Spotkanie z Wojskową Akademią Techniczną

W dniu 20 czerwca 2018 r. w siedzibie Oddziału Ceramiki i Betonów w Warszawie gościła reprezentacja Wojskowej Akademii Technicznej. Spotkanie dotyczyło wzajemnej współpracy między jednostkami.

 

 
Współpraca WAT z Instytutem Ceramiki i Materiałów Budowlanych

Dnia 9 maja 2018 r. podpisano porozumienie pomiędzy Wojskową Akademią Techniczną a Instytutem Ceramiki i Materiałów Budowlanych, sankcjonujące dotychczasową współpracę i uwzględniające nowe obszary wspólnego działania.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

praca

 

POLECAMY:

 

ceram forma

 

Farby

 

HIP

 

ISiC Q

 

logo sic min

 

PROJEKTY UNIJNE:

 

grundtvig

 

Leonardo

 

IEE

 

logo CRT PL min

 

Ceramic Glaze Recipes

 

 

 

logo cerare

Wszystkie prawa zastrzeżone ICiMB 2013