NAJBLIŻSZE SEMINARIA:

 

"Badanie możliwości otrzymania bezołowiowego topnika do farb ceramicznych na szkło oświetleniowe i gospodarcze"

 

"Przegląd najnowszych osiągnięć branży ceramicznej"

 

07.02.2019 Warszawa, Postępu 9

"Model karbonatyzacji ABK w warunkach naturalnych"

 

"Właściwości kompozytów
SiC /W"

 

07.03.2019 Warszawa, Postępu 9

 

MEDIA:

 

icimb centrala film

 

MONOGRAFIA:

 

okladka pigmenty ceramiczne min

 

Monografia Pigmenty ceramiczne – wytwarzanie i stosowanie, autorstwa prof. Cecylii Dziubak stanowi studium nad budową chemiczną, strukturą, właściwościami, metodą wytwarzania i zastosowaniem pigmentów ceramicznych.

 

tajemnicza mechanika kwantowa min

 

Tajemnicza mechanika kwantowa. Doświadczenia ukazujące kwantowe własności atomów i cząstek elementarnych – autorstwa dr. Pawła Pęczkowskiego.

 

PUBLIKACJE DO POBRANIA:

 

Popioły lotne nowej generacji do produkcji autoklawizowanego betonu komórkowego    Ceramic Glaze Recipes

 

Cervive

 

 

 

 

 

 

 

 

Platynowy medal na targach Intarg 2018

W dniach 20-21 czerwca 2018 r. w Katowicach odbywały się Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG. Na stoisku ICiMB odwiedzający mogli zapoznać się z aktualną ofertą produktową i usługową.

 

Podczas Targów wynalazek pt. „Utylizacja odpadowego szkła CRT w procesie produkcji płytek szklanych, opracowanie parametrów technicznych”, który powstał w ramach Polsko-Norweskiej Współpracy Badawczej w realizowanym przez Oddział Ceramiki i Betonów w Warszawie projekcie „Płytka CRT” został uhonorowany przez Jury najwyższą nagrodą - Platynowym Medalem oraz Dyplomem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Intarg 2018 Dyplom Ministra       Intarg 2018 Dyplom Platyna

 
Istotą wynalazku było opracowanie technologii utylizacji odpadowego szkła CRT (kineskopowego) w procesie produkcji płytek szklanych. Bazę surowcową w 90% stanowi szkło odpadowe CRT, resztę stanowią dodatki. Parametry fizykochemiczne wytworzonych płytek odpowiadają wymaganiom normy dla tradycyjnych płytek ceramicznych PN-EN 14411 Płytki ceramiczne Definicje, klasyfikacja, właściwości, ocena zgodności i znakowanie. Projekt wpisuje się w program skutecznych działań służących ochronie środowiska.

 

Statuetka


Międzynarodowe Targi INTARG to platforma B2B umożliwiająca integrację wielu środowisk: naukowców i racjonalizatorów z przedstawicielami przemysłu, inwestorami, handlowcami. Targi prezentują szeroki wachlarz tematyczny, od innowacji w dziedzinie medycyny czy ekologii, poprzez różne gałęzie przemysłu, po rozwiązania ułatwiające codzienne życie – wszelkiego typu produkty, usługi i technologie „jutra”.

 

 

oferta zdobnicze

 

praca

 

POLECAMY:

 

ceram forma

 

Farby

 

HIP

 

ISiC Q

 

logo sic min

 

PROJEKTY UNIJNE:

 

grundtvig

 

Leonardo

 

IEE

 

logo CRT PL min

 

Ceramic Glaze Recipes

 

 

 

logo cerare

Wszystkie prawa zastrzeżone ICiMB 2013