NAJBLIŻSZE SEMINARIA:

 

"Badanie możliwości otrzymania bezołowiowego topnika do farb ceramicznych na szkło oświetleniowe i gospodarcze"

 

"Przegląd najnowszych osiągnięć branży ceramicznej"

 

07.02.2019 Warszawa, Postępu 9

"Model karbonatyzacji ABK w warunkach naturalnych"

 

"Właściwości kompozytów
SiC /W"

 

07.03.2019 Warszawa, Postępu 9

 

MEDIA:

 

icimb centrala film

 

MONOGRAFIA:

 

okladka pigmenty ceramiczne min

 

Monografia Pigmenty ceramiczne – wytwarzanie i stosowanie, autorstwa prof. Cecylii Dziubak stanowi studium nad budową chemiczną, strukturą, właściwościami, metodą wytwarzania i zastosowaniem pigmentów ceramicznych.

 

tajemnicza mechanika kwantowa min

 

Tajemnicza mechanika kwantowa. Doświadczenia ukazujące kwantowe własności atomów i cząstek elementarnych – autorstwa dr. Pawła Pęczkowskiego.

 

PUBLIKACJE DO POBRANIA:

 

Popioły lotne nowej generacji do produkcji autoklawizowanego betonu komórkowego    Ceramic Glaze Recipes

 

Cervive

 

 

 

 

 

 

 

 

Targi Tecnargilla w Rimini i Cersaie w Bolonii

W dniach 24-26 września 2018 delegacja z Oddziału Ceramiki i Betonów w Warszawie w składzie: Dyrektor Oddziału dr inż. Artur Oziębło, Pani dr inż. Agnieszka Antosik, Pan dr Arkadiusz Gąsiński, pojechała do Włoch w celu odwiedzenia dwóch międzynarodowych imprez targowych dotyczących przemysłu ceramicznego.


Przedstawiciele ICiMB w pierwszym dniu zwiedzają targi Tecnargilla. To jedne z najważniejszych międzynarodowych targów dedykowanych fachowcom branży ceramicznej, sanitarnej i porcelanowej. Targi odbywają się co dwa lata w Rimini i są organizowane przez stowarzyszenie ACIMAC (Association of Italian Manufacturers of Machinery and Equipment for Ceramics) i IEG - Italian Exhibition Group. W 2016 roku targi gościły 500 wystawców z ponad 25 krajów z całego świata.

 

logo rimini

 

 

Tegoroczna edycja została podzielona na 5 zagadnień:

  • Kromatech,- sekcja poświęcona kolorom i pomysłom w branży ceramicznej
  • Claytech, - wystawa przedstawiająca nowe technologie dla przemysłu cegielnianego
  • T-White- prezentacja specjalistycznych maszyn do produkcji  ceramiki sanitarnej I ceramiki stołowej
  • Greentech,- sekcja poświęcona zagadnieniom z zakresu ochrony środowiska w tym poprawie cyklu produkcyjnego poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na energię i zmniejszenie emisji szkodliwych substancji
  • T-Finishing,- wystawa poświęcona produktom do wykańczania w procesie produkcji płytek ceramicznych (technologii, urządzeń chemii)

 

 

Następnie delegacja udała się do Bolonii, gdzie odbywają się targi Cersaie - poświęcone branży płytek ceramicznych i wyposażenia łazienek. Targi przyciągają nie tylko producentów, ale także architektów, dostawców, konstruktorów i wizjonerów branży ceramicznej.

 

logo bolonia

 


Wyjazd do Włoch jest świetną okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami, wzorami, a także technologią produkcji płytek ceramicznych, zastawy stołowej i wyposażenia wnętrz. Jest to również doskonała możliwość do zdobycia nowych kontaktów z przemysłem, w szczególności z producentami płytek ceramicznych, zapoznania się z ofertą, a także oczekiwaniami rynku.

 

 

oferta zdobnicze

 

 

POLECAMY:

 

ceram forma

 

Farby

 

HIP

 

ISiC Q

 

logo sic min

 

PROJEKTY UNIJNE:

 

grundtvig

 

Leonardo

 

IEE

 

logo CRT PL min

 

Ceramic Glaze Recipes

 

 

 

logo cerare

Wszystkie prawa zastrzeżone ICiMB 2013