Strona główna Farby do zdobienia wyrobów ceramicznych

WYDARZENIA:

 

Na zaproszenie prezesa targów Sandipa Patela przedstawiciele Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowalnych uczestniczyli w drugiej edycji 4 - dniowego wydarzenia tj. Vibrant Ceramics Expo and Summit 2017  skupionego na rozmowach B2B oraz pokazie wyrobów gotowych

więcej informacji...

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Piotr Dardziński  w  dniu 13 listopada 2017 roku, odwiedził krakowski Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

 

więcej informacji...

W dniu 25 października 2017 roku dr inż. Paweł Pichniarczyk, Dyrektor Oddziału Szkła i Materiałów Budowlanych, został odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi.

 

więcej informacji...

Z przyjemnością informujemy, że Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych podczas Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2017 został uhonorowany srebrnym medalem za opracowanie technologii

więcej informacji...

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowych Targach Izolacji Przemysłowych 4INSULATION, podczas których Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie zaprezentuje m.in. ofertę badań  systemów ociepleń oraz badań ogniowych

więcej informacji...

Mamy zaszczyt poinformować, że zgodnie z postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 czerwca 2017 roku o nadaniu odznaczeń, za zasługi w działalności naukowo-badawczej Złotym Krzyżem Zasługi odznaczony został dr inż. Paweł Pichniarczyk


więcej informacji...

Szanowni Państwo, pragniemy zaprosić Państwa do udziału w VIII Konferencji Naukowej: „Energia i Środowisko w technologiach materiałów budowlanych, ceramicznych, szklarskich i ogniotrwałych”

 

więcej informacji...

Komisja Wyborcza powołana Zarządzeniem Nr 6 Dyrektora Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych  z dnia 09 czerwca 2017 roku i Aneksem Nr 1 z dnia 12 czerwca 2017 r.  oraz  Aneksem Nr 2 z dnia 28 czerwca 2017 r. w składzie

więcej informacji...

68 wynalazków (zgłoszonych wcześniej do Urzędu Patentowego) w tegorocznej edycji konkursu oceniała kapituła konkursu

więcej informacji..

W dniu 26 czerwca 2017 roku w Instytucie Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Oddziale Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie odbyło się uroczyste otwarcie Laboratorium Badań Chemicznych.

więcej informacji...

W dniach 31 maja - 1 czerwca br. odbywał się w Krakowie kongres Impact 2017 - jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych przemysłowi 4.0 w Polsce.

więcej informacji...

Spośród 45 projektów zgłoszonych do udziału w w ramach konkursu „Zrównoważony rozwój przemysłu metali nieżelaznych z wykorzystaniem innowacyjnych technologii – CuBR”, które napłynęły do NCBR, do dofinansowania wybrano 12.


więcej informacji...

Monografia Pigmenty ceramiczne – wytwarzanie i stosowanie, autorstwa prof. Cecylii Dziubak stanowi studium nad budową chemiczną, strukturą, właściwościami, metodą wytwarzania i zastosowaniem pigmentów ceramicznych.


więcej informacji...

Jury Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2017 nominowało projekt pt.: „Utylizacja odpadowego szkła CRT w procesie produkcji płytek szklanych - opracowanie parametrów technologicznych" prowadzony przez Zakład Realizacji Projektu Płytka CRT

 

więcej informacji...

Zgodnie z art. 9 ust. 2 Ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. 2004 Nr 92 poz. 881 z późn. zm.) Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych będąc Jednostką Oceny Technicznej wyznaczoną zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 jest uprawniony do wydawania krajowych ocen technicznych.

 

więcej informacji...

LOKALIZACJA:

 

FARBY DO ZDOBIENIA WYROBÓW CERAMICZNYCH

 

.:: Zakład Doświadczalny Środków Zdobniczych
.:: 02-676 Warszawa ul. Postępu 9 Strona WWW

 

DORADZTWO TECHNICZNE

mgr inż.

tel.:

tel. kom.:

e-mail

Małgorzata Marecka

22 843 74 21 w. 243; 22 843 82 78

601 36 24 12

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

SPRZEDAŻ

mgr

tel.:

fax:

e-mail:

Małgorzata Marek

22 843 74 21 w. 241; 22 843 82 78

22 847 25 51

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

.:: Farby podszkliwne

 

Zastosowanie: Farby podszkliwne
Ceramiczne farby podszkliwne są przeznaczone do dekorowania porcelitu i fajansu następującymi technikami zdobniczymi: malowaniem ręcznym, stemplem oraz natryskiem.

Postać: Proszek KARTA INFORMACYJNA

 

.:: Farby naszkliwne do zdobienia porcelany i porcelitu zawierające ołów

 

Zastosowanie:
Ceramiczne farby naszkliwne są przeznaczone do dekorowania porcelany i porcelitu następującymi technikami zdobniczymi: kalką ceramiczną sitodrukową, sitodrukiem bezpośrednim,  stemplem, malowaniem oraz natryskiem.
Postać: Proszek KARTA INFORMACYJNA

 

.:: Farby bezołowiowe naszkliwne do zdobienia porcelany i porcelitu

 

Zastosowanie: Farby Naszkliwne
Ceramiczne farby naszkliwne są przeznaczone do dekorowania porcelany i porcelitu następującymi technikami zdobniczymi: kalką ceramiczną, sitodrukiem bezpośrednim, stemplem, malowaniem oraz natryskiem.
Postać: Proszek KARTA INFORMACYJNA

 

 

.::Farby bezołowiowe ceramiczne do dekoracji wyrobów ceramicznych temp. wypalania 850-900°C

 

Zastosowanie:
Farby ceramiczne bezołowiowe przeznaczone do dekoracji wyrobów ceramicznych wypalanych w szybkich cyklach w temperaturze 850-900oC w cyklu (28-37 minut) w piecach tunelowych.
Postać: Proszek KARTA INFORMACYJNA

 

 

.:: Farby bezołowiowe ceramiczne do dekoracji wyrobów ceramicznych temp. wypalania 1050-1150°C

 

Zastosowanie: Do płytek ceramicznych
Farby ceramiczne bezołowiowe przeznaczone do dekoracji wyrobów ceramicznych wypalanych w szybkich cyklach w temperaturze 1050-1150oC w cyklu (60 minut) w piecach tunelowych.
Postać: Proszek KARTA INFORMACYJNA

 

 

.:: Farby metaliczne, bezołowiowe do zdobienia ceramiki

 

Zastosowanie: Ceramiczne farby metaliczne bezołowiowe
Farby metaliczne naszkliwne przeznaczone są do dekorowania porcelany, porcelitu i wyrobów ceramicznych następującymi technikami zdobniczymi: sitodrukiem bezpośrednim, pośrednim (kalką) oraz natryskiem.
Postać: Proszek KARTA INFORMACYJNA

 

 

.:: Farby majolikowe, bezołowiowe do zdobienia ceramiki

 

Zastosowanie: Majolikowe
Ceramiczne farby majolikowe są przeznaczone do dekorowania nisko wypalającej się galanterii ceramicznej.
Postać: Proszek KARTA INFORMACYJNA

 

 

.:: Farby ołowiowe do dekoracji wyrobów ceramicznych w szybkim cyklu wypalania 820-850°C

 

Zastosowanie:
Farby ceramiczne naszkliwne przeznaczone są do dekorowania wyrobów ceramicznych następującymi technikami zdobniczymi: sitodrukiem bezpośrednim, pośrednim (kalką) oraz natryskiem i wypalane w szybkim cyklu (w czasie  27-35 min.).
Postać: Proszek/Pasta KARTA INFORMACYJNA
 

praca

 

CZASOPISMA:

 

sic logo1 logo cwb

 

GALERIA SZKŁA:

logo lipowa3

ZOBACZ NAS:

 

Youtube

 

NAJBLIŻSZE SEMINARIUM:

"Badania możliwości zastosowania ubocznych produktów spalania powstających w energetyce (popiołów lotnych i żużli) jako dodatków do wytwarzania monolitycznych materiałów ogniotrwałych"

WARSZAWA 12.12.17

"Chemia budowlana
od A do Z"


KRAKÓW 13-15.12.17

"Cement portlandzki - początek historii"

OPOLE 14.12.17

"Wybrane aspekty bezpieczeństwa procesowego w produkcji wełny mineralnej"

GLIWICE 14.12.17

 

PROJEKTY UNIJNE:

 Projekt Aether

Projekt Rocare

Projekt Grundtvig

Projekt Leonardo

cervive logo min

logo-plytka-CRT-small

 

 

logo cerare

 

Wszystkie prawa zastrzeżone ICiMB 2013