Strona główna Aktualności Spotkanie robocze uczestników projektu OPTI-WCR

 

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

13.XII.2018

dr inż. Paweł Falkowski (Politechnika Warszawska) Stabilne układy koloidalne - teoria i praktyka

22.XI.2018

mgr inż. Izabela Majchrowicz (Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach) Badania nad możliwością wykorzystania popiołów lotnych w betonach ogniotrwałych

więcej...

 

PROJEKTY UNIJNE

Regionalna Strategia Innowacji - Innobservator Silesia

Innobservator Silesia

Spotkanie robocze uczestników projektu OPTI-WCR

W dniu 21 maja br. w Wiśle Jawornikach odbyło się spotkanie robocze uczestników projektu OPTI-WCR „Optymalizacja stosunku wody do cementu w celu poprawy wiązania, suszenia i zachowania w wysokich temperaturach betonów ogniotrwałych” realizowanego w ramach inicjatywy CORNET.

 

W spotkaniu uczestniczyli realizatorzy projektu prof. O. Krause i D. Tischer z Hohschule Koblenz, J. Kasper z FGF oraz J. Czechowski i I. Majchrowicz z Oddziału Materiałów Ogniotrwałych ICiMB oraz przedstawiciele przedsiębiorstw z Polski i z Niemiec reprezentujących tzw. Komitet Użytkowników.

 

D. Tischer, J. Kasper i I. Majchrowicz przedstawili wyniki badań uzyskanych w kolejnym etapie projektu, które były następnie przedmiotem dyskusji. Przedstawione przez I. Majchrowicz wyniki badań suszenia mikrofalowego betonów ogniotrwałych były również przedmiotem referatu wygłoszonego na odbywającej się równolegle w Wiśle XVI Międzynarodowej Konferencji nt. Materiałów Ogniotrwałych oraz będą zaprezentowane na Konferencji UNITECR w Wiedniu we wrześniu br.

 

 

POLECAMY:

 

Betony Izolacyjne

 

Produkty z weglika krzemu

 

Ceramika laboratoryjna

 

Wynajem powierzchni biurowych

 

Wszystkie prawa zastrzeżone ICiMB 2012