Strona główna Aktualności Spotkanie robocze uczestników projektu OPTI-WCR

 

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

17.V.2018

mgr inż. Rafał Dojka (Politechnika Śląska) dr hab. inż. Andrzej Studnicki Problematyka stosowania piasku chromitowego do wytwarzania form odlewniczych

19.IV.2018

mgr inż. Karolina Związek (Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach) Badania z zakresu sprężystości materiałów ogniotrwałych w podwyższonych temperaturach

więcej...

 

PROJEKTY UNIJNE

Regionalna Strategia Innowacji - Innobservator Silesia

Innobservator Silesia

Spotkanie robocze uczestników projektu OPTI-WCR

W dniu 21 maja br. w Wiśle Jawornikach odbyło się spotkanie robocze uczestników projektu OPTI-WCR „Optymalizacja stosunku wody do cementu w celu poprawy wiązania, suszenia i zachowania w wysokich temperaturach betonów ogniotrwałych” realizowanego w ramach inicjatywy CORNET.

 

W spotkaniu uczestniczyli realizatorzy projektu prof. O. Krause i D. Tischer z Hohschule Koblenz, J. Kasper z FGF oraz J. Czechowski i I. Majchrowicz z Oddziału Materiałów Ogniotrwałych ICiMB oraz przedstawiciele przedsiębiorstw z Polski i z Niemiec reprezentujących tzw. Komitet Użytkowników.

 

D. Tischer, J. Kasper i I. Majchrowicz przedstawili wyniki badań uzyskanych w kolejnym etapie projektu, które były następnie przedmiotem dyskusji. Przedstawione przez I. Majchrowicz wyniki badań suszenia mikrofalowego betonów ogniotrwałych były również przedmiotem referatu wygłoszonego na odbywającej się równolegle w Wiśle XVI Międzynarodowej Konferencji nt. Materiałów Ogniotrwałych oraz będą zaprezentowane na Konferencji UNITECR w Wiedniu we wrześniu br.

 

 

POLECAMY:

 

Betony Izolacyjne

 

Produkty z weglika krzemu

 

Ceramika laboratoryjna

 

Wynajem powierzchni biurowych

 

Wszystkie prawa zastrzeżone ICiMB 2012