Strona główna Aktualności
Aktualności
W pogoni za kolorem. Szkła Jerzego Słuczan-Orkusza

W pogoni za kolorem

24 czerwca 2019 w Muzeum Narodowym we Wrocławiu uroczyście otwarto wystawę prezentującą prace jednego z najsłynniejszych artystów i projektantów szkła II poł. XX wieku – Jerzego Słuczan-Orkusza. „W pogoni za kolorem” to wystawa będąca zwieńczeniem projektu badawczo-wystawienniczego z zakresu historii polskiego wzornictwa XX w., podjętego przez Muzeum oraz Sieć Badawczą ŁUKASIEWICZ – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych.


19.06.2019

 
Odznaka honorowa „Za zasługi dla budownictwa”

Odznaka honorowa „Za zasługi dla budownictwa”

Miło nam poinformować, że na podstawie § 3 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 kwietnia 2002 r w sprawie ustanowienia odznaki honorowej „Za zasługi dla budownictwa”, ustalenia jej wzoru, zasad i trybu nadawania, a także noszenia (Oz. U. z 2018 r. poz. 1172), decyzją Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 21 marca 2019 r. oraz 21 maja 2019 r. za szczególne osiągnięcia w dziedzinie architektury i budownictwa odznaką honorową „Za zasługi dla budownictwa” wyróżniony został Pan Dyrektor dr hab. inż. Paweł Pichniarczyk.


19.06.2019

 
Umowa o współpracy badawczo-rozwojowej z Grupą Azoty S.A.

Podpisanie umowy o współpracy badawczo-rozwojowej z Grupą Azoty S.A.

W dniu 18 czerwca 2019 roku została podpisana umowa o współpracy badawczo-rozwojowej z Grupą Azoty S.A. Podczas bardzo owocnego spotkania przedstawiciele Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych zaprezentowali w Centrum Badawczo-Rozwojowym Grupy Azoty S.A. w Tarnowie możliwości współpracy w obszarze wdrażania innowacyjnych rozwiązań technologicznych.


19.06.2019

 
Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych

Informujemy, że 1 kwietnia 2019 r. nastąpiło przekształcenie Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Warszawie w instytut Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ. Zmiana wynika z wejścia w życie ustawy z dnia 21 lutego 2019 r. o Sieci Badawczej Łukasiewicz.


SBL mini icimb

Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych


wstępuje we wszystkie prawa i obowiązki, których podmiotem był Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych przed przekształceniem (art. 101 ust. 1 ustawy z dnia 21 lutego 2019 r. o Sieci Badawczej Łukasiewicz). 
VI Międzynarodowa Konferencja ETICS

VI Międzynarodowa Konferencja ETICS

9 maja br. rozpocznie się VI Międzynarodowa Konferencja ETICS, najważniejsze, doroczne spotkanie polskiej branży ociepleń. Uczestnicy debatować będą na temat bezpieczeństwa pożarowego ocieplonych elewacji, metod badawczych, certyfikacji i kontroli systemów ociepleń (ETICS) oraz aktualnych zagadnień legislacyjnych, technicznych i branżowych trendów. Obok polskich ekspertów wystąpią prelegenci z Austrii, Niemiec i Ukrainy. Dwudniowe wydarzenie odbędzie w Ożarowie Mazowieckim w centrum konferencyjnym MCC Mazurkas. Międzynarodową Konferencję ETICS od 5 lat organizuje Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO), zrzeszające producentów systemów ETICS i ich komponentów.


07.05.2019

 
Beton towarowy – aktualny stan prawny

SPBT

Począwszy od 1 lipca br. każdy producent betonu towarowego do zastosowań konstrukcyjnych, obligatoryjnie będzie musiał posiadać krajowy certyfikat zgodności zakładowej kontroli produkcji. Podstawą formalną tej zmiany są zapisy zawarte w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 17 listopada 2016 r. w sprawie sposobu deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz sposobu znakowania ich znakiem budowlanym wraz z rozporządzeniem zmieniającym rozporządzenie w sprawie sposobu deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz sposobu ich znakowania znakiem budowlanym z dnia 13 czerwca 2018 r.


19.04.2019

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>


OFERTA:


Produkty

Badania materiałów budowlanych


Badania szkła i ceramiki


POLECAMY:


Mieszanki budowlane


Materiały do konserwacji zabytków


Badania ogniowe


Aparatura laboratoryjna i terenowa


Obsługa laboratoryjna budów i wytwórni betonu


Wszystkie prawa zastrzeżone ICiMB 2013
Informujemy, że w ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie cookies, więcej informacji...