Strona główna Aktualności
Aktualności
Narodowy Kongres Nauki 2017

NKN 2017W dniach 19-20 września odbywał się w Krakowie Narodowy Kongres Nauki 2017 - jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie nauki ostatnich lat. W kongresie uczestniczył wicepremier Jarosław Gowin, który przedstawił założenia nowej ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce tzw. Ustawy 2.0, nazywanej też "konstytucją dla nauki". Z ramienia Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych w spotkaniu wziął udział Dyrektor Oddziału dr inż. Paweł Pichniarczyk.


20.09.2017

 
„Pracują na Nobla” - wywiad z Dyrektorem Oddziału w Radiu Kraków

Laboratorium Badań ChemicznychAparaty rentgenowskie, piece, przeszklone komory przypominające szafy, tzw. dygestoria od niedawna są częścią Laboratorium Badań Chemicznych Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Krakowie - miejsca, w którym polscy naukowcy na zlecenie międzynarodowych koncernów tworzą rozwiązania wykorzystywane w nowoczesnym budownictwie. O modernizacji i nowej roli Laboratorium Badań Chemicznych w polskiej nauce i przemyśle opowiada dr inż. Paweł Pichniarczyk, Dyrektor Oddziału Szkła i Materiałów Budowlanych w audycji Radia Kraków „Pracują na Nobla”. Zachęcamy do odsłuchania wywiadu prowadzonego przez redaktor Joannę Gąskę.


7.09.2017

 
Złoty Krzyż Zasługi dla dr inż. Pawła Pichniarczyka Dyrektora Oddziału

Złoty Krzyż ZasługiMamy zaszczyt poinformować, że zgodnie z postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 czerwca 2017 roku o nadaniu odznaczeń, za zasługi w działalności naukowo-badawczej Złotym Krzyżem Zasługi odznaczony został dr inż. Paweł Pichniarczyk Dyrektor Oddziału Szkła i Materiałów Budowlanych. Uroczyste wręczenie odbędzie się w Wojewódzkim Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie w październiku 2017 roku.


4.09.2017

 
Najbliższe konferencje

ICiMB

Zapraszamy na najbliższe konferencje z udziałem pracowników Oddziału: XIV International Conference on Molecular Spectroscopy (3-7.09.2017 - Białka Tatrzańska), XXII Sympozjum, pt. Podejście procesowe nowym wyzwaniem dla laboratoriów POLLAB" (11-13.09.2017 - Wisła),  XI Konferencja i Zjazd Polskiego Towarzystwa Ceramicznego (14-17.09.2017 - Zakopane), międzynarodowa konferencja Surowce i energia, a gospodarka o obiegu zamkniętym i niskoemisyjna (14-15.09.2017 - Kraków).


4.09.2017

 
Innowacyjny stabilizator z włókien celulozowych

Projekt

Krakowski Oddział rozpoczął realizację projektu ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, pt. „Opracowanie receptur materiałów chemii budowlanej z wykorzystaniem włókien technicznych oraz technologii produkcji tych włókien”. W wyniku zrealizowanych prac wprowadzony zostanie na rynek innowacyjny stabilizator z włókien celulozowych stanowiących odpad produkcyjny wraz z gotowymi recepturami do materiałów chemii budowlanej


4.09.2017

 
Wicepremier Jarosław Gowin otworzył Laboratorium Badań Chemicznych

Otwarcie laboratorium badan chemicznych w Oddziale Szkla i Materialow Budowlanych ICiMB

W dniu 26 czerwca 2017 roku w Instytucie Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Oddziale Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie odbyło się uroczyste otwarcie Laboratorium Badań Chemicznych. W uroczystości wziął udział Pan Jarosław Gowin Wiceprezes Rady Ministrów Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który dokonał symbolicznego przecięcia wstęgi. Modernizacja laboratorium została zrealizowana dzięki przyznanej dotacji celowej przez Pana Premiera Jarosława Gowina w 2016 roku.


27.06.2017

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>


OFERTA:


Produkty

Badania materiałów budowlanych


Badania szkła i ceramiki


POLECAMY:


Mieszanki budowlane


Materiały do konserwacji zabytków


Aparatura laboratoryjna i terenowa


Obsługa laboratoryjna budów i wytwórni betonu


ZAPRASZAMY:


GLASSTOSTERON w Galerii Lipowa 3


Wszystkie prawa zastrzeżone ICiMB 2013
Informujemy, że w ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie cookies, więcej informacji...