Strona główna innowacyjne rozwiązanie w zakresie kontroli szczelności szyb zespolonych

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIE W ZAKRESIE KONTROLI SZCZELNOŚCI SZYB ZESPOLONYCHSzyby

Każdy ubytek gazu specjalnego z przestrzeni międzyszybowej szyb zespolonych pogarsza właściwości izolacyjne szyb. W celu kontroli jakości i ilości gazu specjalnego zawartego w przestrzeni międzyszybowej koniecznym jest pobranie niewielkiej próbki gazu nie powodując rozszczelnienia szyby zespolonej. Najczęściej stosowanym gazem specjalnym jest argon lub krypton.

Zaletą sposobu pobierania próbek gazu z przestrzeni międzyszybowej szyb zespolonych według wynalazku jest prosta budowa próbnika wykonanego z gotowych, wymiennych elementów. Sposób według wynalazku umożliwia wielokrotne pobieranie próbki gazu bez obawy o rozszczelnienie szyby zespolonej. Pomiary mogą być wykonywane  w czasie 24 godzin od momentu wbicia próbnika bez obawy o ucieczkę gazu z przestrzeni międzyszybowej szyby zespolonej. Pobieranie próbek gazu następuje poprzez górną listwę szyby zespolonej co pozwala na uniknięcie zatkania igły strzykawki chromatograficznej. Ponadto próbnik stosowany według tego wynalazku jest ergonomiczny i niezawodny w użytkowaniu.Zgłoszenie patentowe:

(11) 226055, (21) 410434, (22) 08/12/2014, (54) 30/06/2017, (54) Sposób pobierania próbek gazu z przestrzeni międzyszybowej szyb zespolonych, (72) Anna KuśnierzDwucyfrowe liczby w nawiasach są cyfrowymi kodami identyfikacyjnymi według normy WIPO ST. 9 (powszechnie stosowanej przez urzędy patentowe), które poprzedzają informacje o wynalazkach:


(11) - numer udzielonego patentu
(21) - numer zgłoszenia wynalazku
(22) - data zgłoszenia wynalazku
(45) - ogłoszenie o udzieleniu patentu
(54) - tytuł wynalazku
(72) - nazwisko i imię twórcy wynalazku

 

KONTAKT


Kierownik Zakładu
dr inż. Magda Kosmal

tel.:

kom.:

e-mail:

12 254 40 61

784 337 288

m.kosmal@icimb.pl


Zastępca Kierownika
mgr inż. Joanna Rybicka-Łada

tel.:

e-mail:

12 254 40 62

j.rybicka@icimb.plWszystkie prawa zastrzeżone ICiMB 2013
Informujemy, że w ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie cookies, więcej informacji...