Strona główna O instytucie Nagrody i wyróżnienia

WYDARZENIA:

 

W dniu 4.12.2018 w Oddziale Ceramiki i Betonów w Warszawie odbyło się spotkanie Sekcji Laboratoriów Budowlanych Klubu POLLAB.

 

więcej informacji...

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach przygotowań do uruchomienia Sieci Badawczej: Łukasiewicz (SBŁ) i prac nad rozporządzeniami do ustawy o Sieci Badawczej: Łukasiewicz zorganizowało spotkanie z udziałem przedstawicieli Instytutów Badawczych

 

więcej informacji...

Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych zawarł umowę ramową o współpracy naukowo-badawczej z Instytutem Lotnictwa. Celem zawartego porozumienia są m.in.: uczestnictwo w krajowych i międzynarodowych projektach badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych

 

więcej informacji...

Przed Gmach Technologii Chemicznej Politechniki Warszawskiej wróci po niemal 80. latach odtworzony pomnik Prezydenta Ignacego Mościckiego. Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych jest jednym z fundatorów pomnika.

 

więcej informacji...

Miło nam poinformować, że wniosek złożony przez Oddział Ceramiki i Betonów ICiMB w ramach Strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych „Nowoczesne technologie materiałowe” – TECHMATSTRATEG

 

więcej informacji...

13 listopada 2018 roku odbyło się spotkanie dr inż. Pawła Pichniarczyka, Dyrektora Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych z dr hab. inż. arch. Marcinem Furtakiem, Dyrektorem Małopolskiego Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego

 

więcej informacji...

W dniach 18-20 października w Zagrzebiu odbywała się 16. Międzynarodowa Wystawa Wynalazków  ARCA 2018. Podczas wystawy Oddział Ceramiki i Betonów ICiMB w Warszawie otrzymał Srebrny Medal za wynalazek

 

więcej informacji...

Zapraszamy do udziału w XXXIII Konferencji Technicznej organizowanej przez Redakcję miesięcznika Świat Szkła, która odbędzie się w dniach 10-11 grudnia 2018 w Warszawie.

 

więcej informacji...

Grupa Azoty otworzyła w Tarnowie nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe. W wydarzeniu inaugurującym działanie Centrum wziął udział m.in. Premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz.

 

więcej informacji...

W dniu 26 października  2018 roku z inicjatywy Dyrektora ICiMB Pawła Pichniarczyka odbyło o się spotkanie Instytutu z Cersanit S.A. w Opocznie.

 

więcej informacji...

23 października 2018 roku odbyło się spotkanie na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej w celu nawiązania ścisłej współpracy naukowo-badawczej, w tym realizacji wspólnych projektów B+R.

 

więcej informacji...

W dniu 23 października Dyrektor Instytutu Pan Paweł Pichniarczyk oraz Dyrektor Oddziału Ceramiki i Betonów w Warszawie Pan Artur Oziębło odwiedzili warszawski Instytut Lotnictwa iLot.

 

więcej informacji...

Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych otrzymał dwa srebrne medale podczas Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2018, która odbyła się w dniach 15-17 października 2018 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej

 

więcej informacji...

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że dr inż. Tomasz Baran, Kierownik Zakładu Cementu w krakowskim Oddziale Szkła i Materiałów Budowlanych został Laureatem Nagrody im. dr inż. Jana J. Hycnara „Feniks 2018”

 

więcej informacji...

W dniach 18-19 października 2018 roku w Bukowinie Tatrzańskiej odbyła się Konferencja Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych pt. „Teraźniejszość i przyszłość Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych”

 

więcej informacji...

15 października 2018 roku odbyło się spotkanie dr inż. Paweł Pichniarczyk, Dyrektora Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych z dr hab. inż. arch. Marcinem Furtakiem

 

więcej informacji...

8 października 2018 roku na podstawie Zarządzenia nr 2619/2018 Prezydenta Miasta Krakowa dr inż. Paweł Pichniarczyk został uhonorowany odznaką „Honoris Gratia” za osiągnięcia naukowe oraz zmianę przestrzeni publicznej przy ul. Lipowej w Krakowie.

 

więcej informacji...

W dniach 8-10 października 2018 r. w Hotelu Gołębiewski w Wiśle odbyła się X jubileuszową Konferencję DNI BETONU 2018

 

więcej informacji...

W dniu 9 października 2018 r. Dyrektor Oddziału Ceramiki i Betonów w Warszawie dr inż. Artur Oziębło wziął udział w konferencji pt. „Jak skutecznie tworzyć strategie B+R w polskim przemyśle?”, organizowanej przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej.

 

więcej informacji...

W dniach 9-11 października 2018 r. w Ustroniu odbędzie się Konferencja Naukowo-Techniczna „Przemysł Szklarski 2018”. Współorganizatorem Konferencji jest Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie.

 

więcej informacji...

Dyrektor Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych dr inż. Paweł Pichniarczyk wziął udział w uroczystych inauguracjach roku akademickiego 2018/2019 w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz w Politechnice Krakowskiej.

 

więcej informacji...

W dniach 26-27 września 2018 roku odbyło się Europejskie Forum Technologiczne w Katowicach, organizowanego w ramach wydarzenia Nowy Przemysł Expo.

 

więcej informacji...

W dniach 24-26 września 2018 delegacja z Oddziału Ceramiki i Betonów w Warszawie w składzie: Dyrektor Oddziału dr inż. Artur Oziębło, Pani dr inż. Agnieszka Antosik, Pan dr Arkadiusz Gąsiński, pojechała do Włoch w celu odwiedzenia dwóch międzynarodowych imprez targowych

 

więcej informacji...

24 września 2018 roku odbyło się spotkanie Dyrektorów Instytutów Badawczych, które zgodnie z projektem ustawy o Sieci Badawczej: Łukasiewicz wejdą w skład Sieci.

 

więcej informacji...

Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych jest Patronem Naukowym tegorocznej edycji  Targów Budownictwa i Infrastruktury Building Industry Solutions oraz organizatorem konferencji targowej

 

więcej informacji...

W dniach 9-12 września Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo – Hutniczej już po raz dziesiąty gościł wybitne osobistości na X Jubileuszowej Międzynarodowej Konferencji Polska Ceramika 2018

 

więcej informacji...

W dniach 13-14 września 2018 r. odbędzie się w Warszawie Polsko-Brytyjskie Forum Naukowe - wspólna inicjatywa Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Ambasady Brytyjskiej w Warszawie.

 

więcej informacji...

W dniach 3-6 września 2018 r. na Uniwersytecie w Poczdamie odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja Autoklawizowanego Betonu Komórkowego (6 ICAAC).

 

więcej informacji...

W Politechnice Opolskiej, przy udziale najwyższych władz kraju i Opolszczyzny oraz polsko-niemieckiego środowiska nauki, przemysłu i dyplomacji, otwarte zostało Centrum Projektowe Fraunhofera dla Zaawansowanych Technologii Lekkich (FPC ALighT)

 

więcej informacji...

W dniach 27-30.08.2018 r. Pani dr inż. Milena Piątek oraz Pani dr inż. Magdalena Gizowska z Oddziału Ceramiki i Betonów w Warszawie brały udział w konferencji naukowo-technicznej ESTAC12 – 12th European Symoposium on Thermal Analysis and Calorimetry zorganizowanej w Braszowie w Rumunii.


więcej informacji...

W dniach 10-12 sierpnia 2018 r. w Opocznie odbywał się „Festiwal Płytki Ceramicznej” - wydarzenie nawiązujące do bogatej tradycji przemysłu ceramicznego, z którego Opoczno i okolice słyną na całą Europę.

 

więcej informacji...

W dniach 24-25 lipca 2018 roku odbyło się Kolegium Dyrektorów Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych dotyczące aktualnej sytuacji Instytutu i obejmujące sprawozdanie finansowe za I półrocze br.

 

więcej informacji...

W dniu 18.07.2018 r. pani dr inż. Magdalena Gizowska z Oddziału Ceramiki i Betonów w Warszawie Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych wzięła udział w konferencji...

 

więcej informacji...

Dnia 17 lipca 2018 roku została podpisana umowa o długofalowej współpracy między Instytutem Ceramiki i Materiałów Budowlanych a firmą Track Tec S.A.

 

więcej informacji...

P.O. Dyrektora Oddziału Ceramiki i Betonów w Warszawie dr inż. Artur Oziębło oraz pracownicy Zakładu Biomateriałów dr inż. Monika Biernat i mgr inż. Lidia Ciołek biorą udział w konferencji ISBPPB 2018 – 4th International Conference on Biomedical Polymers & Polymeric Biomaterials

 

więcej informacji...

W dniach 26-27.06.2018 r. Pani dr inż. Magdalena Gizowska pracująca w Zakładzie Ceramiki i Kompozytów w Warszawie oraz Pan dr Grzegorz Adamski z Centrum Transferu Wiedzy z Krakowa uczestniczyli w warsztatach organizowanych w ramach projektu

 

więcej informacji...

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że ukazała się nowa monografia Pana Profesora Wiesława Kurdowskiego, pt. „Podstawy chemiczne mineralnych materiałów budowlanych i ich właściwości”.

 

więcej informacji...

Dnia 11 sierpnia 2018 roku kończy się okres koegzystencji norm PN-EN 998-1:2012 i PN-EN 998-1:2016 „Wymagania dotyczące zaprawy do murów - Część 1: Zaprawa do tynkowania zewnętrznego i wewnętrznego” oraz PN-EN 998-2:2012 i PN-EN 998-1:2016 „Wymagania dotyczące zaprawy do murów - Część 2: Zaprawa murarska”.

 

więcej informacji...

Dnia 26 czerwca 2018 r. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyła się uroczystość zakończenia Drugiej Edycji 2018 Programu szkoleniowo-mentoringowego TopMinds, którego organizatorami są Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta

 

więcej informacji...

W dniach 20-21 czerwca 2018 r. w Katowicach odbywały się Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG. Na stoisku ICiMB odwiedzający mogli zapoznać się z aktualną ofertą produktową i usługową.

 

więcej informacji...

W dniu 20 czerwca 2018 r. w siedzibie Oddziału Ceramiki i Betonów w Warszawie gościła reprezentacja Wojskowej Akademii Technicznej. Spotkanie dotyczyło wzajemnej współpracy między jednostkami.

 

więcej informacji...

Dnia 13 czerwca 2018 roku została podpisana umowa ramowa o współpracy z Politechniką Opolską. Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych reprezentował Dyrektor dr inż. Paweł Pichniarczyk oraz prof. dr hab. inż. Wiesław Kurdowski.

 

więcej informacji...

W dniach 13 i 14 czerwca 2018 roku w Krakowie odbędzie się konferencja pn. „Impact'18” poświęcona przyszłości cyfrowej gospodarki dla biznesu, startupów, nauki i administracji


więcej informacji...

LOKALIZACJA:

 

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

 

Nagroda MinistraPodstawowy produkt oferowany przez ICiMB dla przedsiębiorstw z szerokiej branży ceramicznej, szklarskiej, materiałów ogniotrwałych i budowlanych to innowacyjne rozwiązania i specjalistyczne usługi badawcze oraz projektowe. Instytut tylko w ostatnich latach opracował i wdrożył ponad 50 rozwiązań, z których wiele zostało nagrodzonych na krajowych i międzynarodowych targach i wystawach.

 

W 2016 r. Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych wziął udział w 3 międzynarodowych wystawach wynalazków, podczas których uhonorowany został 4 medalami (3 srebrne, 1 brązowy).

 

 

 

NAGRODY ZDOBYTE W 2018 ROKU

 

Statuetka intarg

Kto: „Utylizacja odpadowego szkła CRT w procesie produkcji płytek szklanych, opracowanie parametrów technicznych”

Nagroda: Platynowa Statuetka

Data/Miejsce: 21-22.06.2018 Katowice

Przyznana przez: Miedzynarodowe Jury

 

Kto: dr hab. inż. Cecylia Dziubak, prof. ICiMB

Nagroda: Wyróżnienie/Najlepsza Książka Techniczna

Data/Miejsce: 12. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA

Przyznana przez: NOT

 

NAGRODY ZDOBYTE W 2017 ROKU

 

medal iwis2017

Kto: Sposób wykonywania modeli w technice 3D oraz tworzywo do wykonywania modeli w technice 3D”.

Nagroda: Srebrny Medal

Przyznana przez:  Miedzynarodowe Jury

 

Kto: dr inż. Paweł Pichniarczyk

Nagroda: Złoty Krzyż Zasługi

Przyznana przez:  Prezydent RP

 

Kto: „Utylizacja odpadowego szkła CRT w procesie produkcji płytek szklanych, opracowanie parametrów technologicznych”

Nagroda: Nominacja

Data/Miejsce: Centrum Inteligentnego Rozwoju

Przyznana przez: Jury

 

NAGRODY ZDOBYTE W 2016 ROKU

 

iwis 2016 silver min

Kto: OSiMB/ Sposób utylizacji wysokokrzemionkowych odpadów przemysłowych w technologii wytwarzania krystobalitu;

Nagroda: Srebrny Medal

Data/Miejsce: 10-12.10.2016 Warszawa

Przyznana przez: Miedzynarodowe Jury

iwis 2016 bronze min

Kto: OSiMB/ Innowacyjna sucha zaprawa klejowa do płytek ceramicznych; Paweł Pichniarczyk

Nagroda: Brązowy Medal

Data/Miejsce: 10-12.10.2016 Warszawa

Przyznana przez: Miedzynarodowe Jury

medal Czechy min

Kto: CRT/ Okładzinowa płytka szklana z odpadowego szkła CRT

Nagroda: Srebrny Medal

Data/Miejsce: 16-17.06.2016 Trzyniec (Czechy)

Przyznana przez: Miedzynarodowe Jury

dyplom MNiSW 2016 mini Kto: OSiMB
Nagroda: Dyplom MNiSW
Data/Miejsce: 03.2016
Przyznana przez: MNiSW

moskwa-2011-medal silver 1

Kto: CRT/ Okładzinowa płytka szklana z odpadowego szkła CRT

Nagroda: Srebrny Medal

Data/Miejsce: 29.03-01.04.2016 Moskwa

Przyznana przez: Przewodniczącego Salonu

 

NAGRODY ZDOBYTE W 2015 ROKU

 

feniks-nagroda adobe small min Kto: OSiMB
Nagroda: Feniks 2015
Data/Miejsce: 21-23.10.2015, Krynica Zdrój
Przyznana przez: Polska Unia UPS

iwis zloto 2013 min

Kto: OSiMB/ Szkliwa szklano-ceramiczne otrzymywane z zastosowaniem odpadów przemysłowych
Nagroda: Złoty Medal
Data/Miejsce: 12-14.10.2015, Warszawa
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury

 iwis 2012 srebro 2

Kto: Centrala/ „Płytka okładzinowa z odpadowego szkła kineskopowego”
Nagroda: Srebrny Medal
Data/Miejsce: 14-16.10.2014, Warszawa
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury

keramos min Kto: dr inż. Henryk Szeląg
Nagroda: "Keramos"
Data/Miejsce: 09.10.2015, AGH Kraków
Przyznana przez: Rada wydziału WIMiC AGH

Kto: prof. dr hab. inż. Wiesław Kurdowski
Nagroda: Doktor Honoris Causa
Data/Miejsce: 08.10.2015, Opole
Przyznana przez: Senat Politechniki Opolskiej

sitpmb min Kto: dr inż Paweł Pichniarczyk
Nagroda: srebrna odznaka SITPMB
Data/Miejsce: 06.10.2015, Kraków
Przyznana przez: Zarząd Główny SITPMB

Kto: dr hab. inż. Adam Witek, prof. ICiMB
Data/Miejsce: 26.05.2015, Warszawa
Przyznana przez: Minister Gospodarki

order 1 min

Kto: mgr Zdzisław Stachura
Data/Miejsce: 26.05.2015, Warszawa
Przyznana przez: Minister Gospodarki

Kto: dr Stanisław Traczyk
Data/Miejsce: 26.05.2015, Warszawa
Przyznana przez: Minister Gospodarki

Kto: OMO/ Masa ceramiczno-węglowa do wytwarzania filtrów piankowych
Nagroda: Dyplom i statuetka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia wynalazcze
Data/Miejsce: 17-18.02.2015,Warszawa
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

 

NAGRODY ZDOBYTE W 2014 ROKU

 

bruksela gold

Kto: OMO/ Masa ceramiczno-węglowa do wytwarzania filtrów piankowych

Nagroda: Złoty Medal

Data/Miejsce: 13-15.11.2014 Bruksela

Kto: Centrala/ "Technologia wytwarzania przezroczystych materiałów ceramicznych w postaci spinelu magnezowo-glinowego (MgAl2O4)"
Nagroda: Laur Innowacyjności
Data/Miejsce: 11.2014, Warszawa
Przyznana przez: Kapituła Konkursu

Kto: dr inż. Zbigniew Jaegermann, mgr inż. Sławomir Michałowski, mgr inż. Joanna Karaś
Nagroda: Pierwszego Stopnia
Data/Miejsce: 27.10.2014, Warszawa
Przyznana przez: Rektora Uniwersytetu

glory medal min

Kto: OMO/ Masa ceramiczno-węglowa do wytwarzania filtrów piankowych
Nagroda: Srebrny Medal
Data/Miejsce: 30.10 – 2.11.2014, Norymberga
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury
iena silver mini Kto: OMO/ Masa ceramiczno-węglowa do wytwarzania filtrów piankowych
Nagroda: Srebrny Medal
Data/Miejsce: 30.10 – 2.11.2014, Norymberga
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury

feniks min

Kto: dr inż. Genowefa Zapotoczna-Sytek, prof. ICiMB
Nagroda: Feniks
Data/Miejsce: 23.10.2014, Zakopane
Przyznana przez: Polska Unia UPS

nagroda min min

Kto: dr inż. Genowefa Zapotoczna-Sytek, prof. ICiMB
Nagroda: Betonowy Oskar
Data/Miejsce: 14.10.2014, Wisła
Przyznana przez: Kapituła SPC

 iwis 2012 srebro 2

Kto: OMO/ Masa ceramiczno-węglowa do wytwarzania filtrów piankowych
Nagroda: Srebrny Medal
Data/Miejsce: 14-16.10.2014, Warszawa
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury

Kto: Centrala/„Bioszkła o działaniu bakteriobójczym do zastosowań medycznych”, Zakład Bioceramiki, Centrala w Warszawie
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Kto: Centrala/Nowe środki ceramiczne do dekorowania wyrobów ceramicznych specyficzną techniką laserową
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Kto: OMO/ Wytwarzanie cementu z odpadów azbestowych
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Kto: OSiMB/ „Lekkie kruszywa szklano-krystaliczne dla przemysłu materiałów budowlanych
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Kto: OSiMB/ „Sposób nanoszenia nanostrukturalnych, refleksyjnych, barwnych i/lub neutralnych powłok na szkło użytkowe i urządzenie dla realizacji sposobu”
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

 

NAGRODY ZDOBYTE W 2013 ROKU

 

dyplom laur min Kto: OSiMB/Włóknisty kompozyt gipsowo-organiczny o właściwościach izolacyjnych
Nagroda: Złoty Laur Innowacyjności
Data/Miejsce: 26.11.2013, Warszawa
Przyznana przez: Kapitułę Konkursu
Kto: OSiMB/Technologia nanoszenia nanostrukturalnych powłok na szkło opakowaniowe
Nagroda: Srebrny Laur Innowacyjności
Data/Miejsce: 26.11.2013, Warszawa
Przyznana przez: Kapitułę Konkursu

iena gold mini

Kto: OMO/ Wytwarzanie cementu z odpadów azbestowych
Nagroda: Złoty Medal
Data/Miejsce: 31.10-03.11.2013, Norymberga
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury

iena silver mini

Kto: Centrala/ Bioszkła o działaniu bakteriobójczym do zastosowań medycznych
Nagroda: Srebrny Medal

Data/Miejsce: 31.10-03.11.2013, Norymberga
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury

special award 2 mini

Kto: Centrala/ Bioszkła o działaniu bakteriobójczym do zastosowań medycznych
Nagroda: Nagroda Specjalna

Data/Miejsce: 31.10-03.11.2013, Norymberga
Przyznana przez: Koreańskie Stowarzyszenie Promocji Wynalazków

iwis zloto 2013 min

Kto: OMO/ Wytwarzanie cementu z odpadów azbestowych
Nagroda: Złoty Medal
Data/Miejsce: 8-10.10.2013, Warszawa
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury

 iwis 2012 srebro 2

Kto: Centrala/ Bioszkła o działaniu bakteriobójczym do zastosowań medycznych
Nagroda: Srebrny Medal
Data/Miejsce: 8-10.10.2013, Warszawa
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury

 iwis 2012 srebro 2

Kto: OSiMB/ Lekkie kruszywa szklano-krystaliczne dla przemysłu materiałów budowlanych
Nagroda: Srebrny Medal
Data/Miejsce: 8-10.10.2013, Warszawa
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury
iwis ch 2013 min Kto: OSiMB/ Lekkie kruszywa szklano-krystaliczne dla przemysłu materiałów budowlanych
Nagroda: Nagroda Specjalna
Data/Miejsce: 8-10.10.2013, Warszawa
Przyznana przez: Chińskie Stowarzyszenie Innowacji i Wynalazczości w Tajwanie

zloty medal new time Kto: Centrala/ Bioszkła o działaniu bakteriobójczym do zastosowań medycznych
Nagroda: Złoty medal
Data/Miejsce: 26-28.09.2013, Sewastopol
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury
zloty medal new time Kto: OMO/Wytwarzanie cementu z odpadów azbestowych
Nagroda: Złoty medal
Data/Miejsce: 26-28.09.2013, Sewastopol
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury

Dyplom Dyr Szelag min Kto: Dr inż. Henryk Szeląg
Nagroda: Nagroda specjalna za szczególny wkład w odtworzenie technologii historycznych spoiw
Data/Miejsce: 19-22.09.2013, Zakopane
Przyznana przez: Polskie Towarzystwo Ceramiczne
Dyplom Dyr Pichniarczyk min

Kto: Dr inż. Paweł Pichniarczyk
Nagroda: Nagroda specjalna za osiągnięcia w dziedzinie transferu wyników badań naukowych do praktyki przemysłowej.
Data/Miejsce: 19-22.09.2013, Zakopane
Przyznana przez: Polskie Towarzystwo Ceramiczne

Kto: OSiMB/Wewnętrzna trwała ochrona betonu na korozję siarczanową

Nagroda: Srebrny Medal

Data/Miejsce: 30.04-12.05.2013 Paryż

Przyznana przez: Międzynarodowe Jury

Kto: OSiMB/Sposób nanoszenia nanostrukturalnych, refleksyjnych, barwnych i/lub neutralnych powłok na szkło użytkowe i urządzenie dla realizacji sposobu

Nagroda: Brązowy Medal

Data/Miejsce: 30.04-12.05.2013 Paryż

Przyznana przez: Międzynarodowe Jury

geneva-braz

Kto: OSiMB/Sposób nanoszenia nanostrukturalnych, refleksyjnych, barwnych i/lub neutralnych powłok na szkło użytkowe i urządzenie dla realizacji sposobu

Nagroda: Brązowy Medal

Data/Miejsce: 10-14.04.2013 Genewa

Przyznana przez: Le President du Jury, Le President du Salon

medal rh mini

Kto: OSiMB/Sposób nanoszenia nanostrukturalnych, refleksyjnych, barwnych i/lub neutralnych powłok na szkło użytkowe i urządzenie dla realizacji sposobu

Nagroda: Nagroda Specjalna

Data/Miejsce: 10-14.04.2013 Genewa

Przyznana przez: Prezesa RH IS&TC

Kto: Centrala/ Bioszkła o działaniu bakteriobójczym do zastosowań medycznych
Nagroda: Złoty Medal
Data/Miejsce: 2-5.04.2013, Moskwa
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury
Kto: Centrala/ Nowe środki ceramiczne do dekorowania wyrobów ceramicznych specyficzną techniką laserową
Nagroda: Srebrny Medal
Data/Miejsce: 2-5.04.2013, Moskwa
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury
Kto: OMO/ Wytwarzanie cementu z odpadów azbestowych
Nagroda: Brązowy Medal
Data/Miejsce: 2-5.04.2013, Moskwa
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury

gazele wyroznienie mini

Kto: Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych

Tytuł: Gazele Biznesu 2012 "Najdynamiczniej rozwijająca się firma"

Data/Miejsce: 05.03.2013, Warszawa

Nanotechnologia Kto: Centrala/ Ceramiczne materiały cierne do hamulców lotniczych
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Data/Miejsce: 5-7.02.2013 Warszawa
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Zdobnictwo Kto: Centrala/ Farby bezołowiowe do zdobienia szkła i ceramiki
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Data/Miejsce: 5-7.02.2013 Warszawa
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Zdobnictwo Kto: Centrala/ Nowe środki ceramiczne do dekorowania wyrobów ceramicznych specyficzną techniką laserową
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Data/Miejsce: 5-7.02.2013 Warszawa
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Biotechnologia Kto: Centrala/ Cement i implanty szkło-jonomerowe do stosowania w otochirurgii
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Data/Miejsce: 5-7.02.2013 Warszawa
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
CEBET Kto: Centrala/ Wykorzystanie popiołów lotnych nowej generacji do produkcji autoklawizowanego betonu komórkowego
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Data/Miejsce: 5-7.02.2013 Warszawa
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Materiały ogniotrwałe Kto: OMO/ Wytwarzanie cementu z odpadów azbestowych
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Data/Miejsce: 5-7.02.2013 Warszawa
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Agrospieki Kto: OMO/ Agrospieki – ceramizowane kompozyty nawozowe
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Data/Miejsce: 5-7.02.2013 Warszawa
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Kompozyty Kto: OSiMB/ Wewnętrzna trwała ochrona betonu na korozję siarczanową
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Data/Miejsce: 5-7.02.2013 Warszawa
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
OSiMB spoiwo Kto: OSiMB/ Bezcementowe spoiwo popiołowe
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Data/Miejsce: 5-7.02.2013 Warszawa
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
OSiMB powłoki

Kto: OSiMB/ Sposób nanoszenia nanostrukturalnych,  refleksyjnych, barwnych i/lub neutralnych powłok na szkło użytkowe i urządzenie dla realizacji sposobu
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Data/Miejsce: 5-7.02.2013 Warszawa
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Kto: OSiMB/ Sposób wytwarzania włóknistego kompozytu gipsowo-organicznego o właściwościach izolacyjnych
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Data/Miejsce: 5-7.02.2013 Warszawa
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Liderzy Innowacji i Rozwoju

Kto: Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Tytuł: Krajowy Lider Innowacji i Rozwoju – 2012

Data/Miejsce: 24.01.2013, Warszawa

 

NAGRODY ZDOBYTE W 2012 ROKU

 

bruksela gold

Kto: OMO/ Wytwarzanie cementu z odpadów azbestowych

Nagroda: Złoty Medal

Data/Miejsce: 15-17.11.2012 Bruksela
bruksela srebro

Kto: OSiMB/ Sposób nanoszenia nanostrukturalnych, refleksyjnych, barwnych i/lub neutralnych powłok na szkło użytkowe i urządzenie do realizacji sposobu

Nagroda: Srebrny Medal

Data/Miejsce: 15-17.11.2012 Bruksela

bruksela bronze

Kto: OSiMB/ Wewnętrzna trwała ochrona betonu na korozję siarczanową

Nagroda: Brązowy Medal

Data/Miejsce: 15-17.11.2012 Bruksela

iwis 2012 srebro 2

Kto: Centrala/ Nowe środki ceramiczne do dekorowania wyrobów ceramicznych specyficzną techniką laserową
Nagroda: Srebrny Medal
Data/Miejsce: 16-19.10.2012, Warszawa
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury

iwis 2012 srebro 2

Kto: OSiMB/Sposób wytwarzania włóknistego kompozytu gipsowo-organicznego o właściwościach izolacyjnych
Nagroda: Srebrny Medal
Data/Miejsce: 16-19.10.2012, Warszawa
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury

iwis 2012 braz 2

Kto: OSiMB/Bezcementowe spoiwo popiołowe
Nagroda: Brązowy Medal
Data/Miejsce: 16-19.10.2012, Warszawa
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury

zloty medal new time Kto: Centrala/ Cement i implanty szkło-jonomerowe do stosowania w otochirurgii
Nagroda: Złoty medal
Data/Miejsce: 27-29.09.2012, Sewastopol
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury
zloty medal new time Kto: Centrala/ Ceramiczne materiały cierne do hamulców lotniczych
Nagroda: Złoty medal
Data/Miejsce: 27-29.09.2012, Sewastopol
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury
srebrny medal new time Kto: Centrala/ Farby bezołowiowe do zdobienia szkła i ceramiki
Nagroda: Srebrny medal
Data/Miejsce: 27-29.09.2012, Sewastopol
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury
srebrny medal new time Kto: Centrala/ Wykorzystanie popiołów lotnych nowej generacji do produkcji autoklawizowanego betonu komórkowego (ABK)
Nagroda: Srebrny medal
Data/Miejsce: 27-29.09.2012, Sewastopol
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury
srebrny medal new time

Kto: OMO/Agrospieki – ceramizowane kompozyty nawozowe
Nagroda: Srebrny medal
Data/Miejsce: 27-29.09.2012, Sewastopol
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury

srebrny medal new time Kto: OSiMB/Wewnętrzna trwała ochrona betonu na korozję siarczanową
Nagroda: Srebrny medal
Data/Miejsce: 27-29.09.2012, Sewastopol
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury
srebrny medal new time Kto: OSiMB/Sposób nanoszenia nanostrukturalnych, refleksyjnych, barwnych i/lub neutralnych powłok na szkło użytkowe i urządzenie dla realizacji sposobu
Nagroda: Srebrny medal
Data/Miejsce: 27-29.09.2012, Sewastopol
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury

medal Pro Masovia

Nagroda: medal Pro Masovia (Marszałek Województwa Mazowieckiego)

Data/Miejsce: 16.05.2012 Warszawa

Medal przyznany za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego

2012-05-16 NAGRODA MINISTRA TRANSPORTU

Nagroda: Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej

Data/Miejsce: 16.05.2012 Warszawa
2012-05-statuetka-za-zaslugi-dla-ceramiki-300px Nagroda: "Za zasługi dla ceramiki budowlanej” przyznana przez Związek Producentów Ceramiki Budowlanej
Data/Miejsce: 16.05.2012 Warszawa

2012-03-07-nagroda-isolated Kto: Centrala/ Ceramiczne materiały cierne do hamulców lotniczych
Nagroda: Statuetka i dyplom za międzynarodowe osiągnięcia wynalazcze
Data/Miejsce: 6-11.03.2012 Warszawa
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Kto: Centrala/ Cement i implanty szkło-jonomerowe do stosowania w otochirurgii
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Data/Miejsce: 6-11.03.2012 Warszawa
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Kto: Centrala/ Bioszkła o działaniu bakteriobójczym do zastosowań medycznych
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Data/Miejsce: 6-11.03.2012 Warszawa
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Kto: Centrala/ Ekologiczny pigment cyrkonowo-żelazowy do barwienia szkliw ceramicznych
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Data/Miejsce: 6-11.03.2012 Warszawa
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Kto: Centrala/ Farby bezołowiowe do zdobienia szkła i ceramiki
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Data/Miejsce: 6-11.03.2012 Warszawa
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Kto: Centrala/ Wykorzystanie popiołów lotnych nowej generacji do produkcji autoklawizowanego betonu komórkowego (ABK)
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Data/Miejsce: 6-11.03.2012 Warszawa
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Kto: OMO/ Ceramiczne wyłożenie dna sitowego wymiennika ciepła na instalacji H2SO4
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Data/Miejsce: 6-11.03.2012 Warszawa
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Kto: OMO/ Podkładki ceramiczne stosowane do osłony grani spoiny gazem obojętnym, przy spawaniu stali specjalnych
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Data/Miejsce: 6-11.03.2012 Warszawa
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Kto: OMO/ Rury do niskociśnieniowego odlewania aluminium
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Data/Miejsce: 6-11.03.2012 Warszawa
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Kto: OMO/ Wylewy z ceramiczno-metalicznego kompozytu ZrO2 - Mo
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Data/Miejsce: 6-11.03.2012 Warszawa
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Kto: OMO/ Agrospieki – ceramizowane kompozyty nawozowe
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Data/Miejsce: 6-11.03.2012 Warszawa
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Kto: OMO/ Sposób wytwarzania agrospieków nawozowych
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Data/Miejsce: 6-11.03.2012 Warszawa
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Kto: OSiMB/ Technologia produkcji cementu romańskiego w piecu obrotowym do konserwacji i renowacji zabytków
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Data/Miejsce: 6-11.03.2012 Warszawa
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Kto: OSiMB/ Zaprawa tynkarska na bazie cementu romańskiego do konserwacji i renowacji zabytków
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Data/Miejsce: 6-11.03.2012 Warszawa
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Kto: OSiMB/ Wewnętrzna trwała ochrona betonu na korozję siarczanową
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Data/Miejsce: 6-11.03.2012 Warszawa
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Kto: OSiMB/ Sposób nanoszenia nanostrukturalnych, refleksyjnych, barwnych i/lub neutralnych powłok na szkło użytkowe i urządzenie dla realizacji sposobu
Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Data/Miejsce: 6-11.03.2012 Warszawa
Przyznana przez: Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

 

NAGRODY ZDOBYTE W 2011 ROKU

 

Lider innowacji 2011 Krakow

Kto: OSiMB/ „Zaprawa tynkarska na bazie cementu romańskiego do konserwacji i renowacji zabytków”

Tytuł: Regionalny Lider Innowacji i Rozwoju – 2011

Data/Miejsce: 21.12.2011, Kraków

Kto: OIMPiŚ/ Odnawialne Źródła Energii Opolszczyzny

Nagroda: Dyplom za nominację do Plebiscytu mieszkańców

Data/Miejsce: 02.12.2011 Opole

Przyznana przez: Zarząd Województwa Opolskiego

bruksela srebro

Kto: OMO/ Wylewy z ceramiczno-metalicznego kompozytu ZrO2 – Mo”

Nagroda: Srebrny Medal

Data/Miejsce: 17-19.11.2011 Bruksela

bruksela srebro

Kto: OSiMB/ „Zaprawa tynkarska na bazie cementu romańskiego do konserwacji i renowacji zabytków”

Nagroda: Srebrny Medal

Data/Miejsce: 17-19.11.2011 Bruksela

2011-IWIS-MEDAL-GOLD6 Kto: Centrala/Ceramiczne materiały cierne do hamulców lotniczych
Nagroda: Złoty Medal z Wyróżnieniem
Data/Miejsce: 3-5.11.2011, Warszawa
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury
2011-IWIS-MEDAL-GOLD6 Kto: Centrala/Bioszkła o działaniu bakteriobójczym do zastosowań medycznych
Nagroda:
Złoty Medal
Data/Miejsce: 3-5.11.2011, Warszawa
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury
2011-IWIS-MEDAL-GOLD6 Kto: OMO/Podkładki ceramiczne stosowane do osłony grani spoiny gazem obojetnym, przy spawaniu stali specjalnych
Nagroda:
Złoty Medal
Data/Miejsce: 3-5.11.2011, Warszawa
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury
2011-IWIS-MEDAL-SILVER2

Kto: OSiMB/Wewnętrzna trwała ochrona betonu na korozję siarczanową
Nagroda: Srebrny Medal
Data/Miejsce: 3-5.11.2011, Warszawa
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury

2011-IWIS-MEDAL-SILVER2

Kto:OMO/Agrospieki - ceramizowane kompozyty nawozowe

Nagroda: Srebrny Medal
Data/Miejsce: 3-5.11.2011, Warszawa
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury

2011--IWIS-MEDAL-BRONZ4

Kto: OSiMB/ Sposób nanoszenia nanostrukturalnych , refleksyjnych,
barwnych i/lub neutralnych powłok na szkło użytkowe i urządzenie dla realizacji sposobu

Nagroda: Brązowy Medal
Data/Miejsce: 3-5.11.2011, Warszawa
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury

IMG 0005 1

Kto: OSiMB/ Sposób nanoszenia nanostrukturalnych , refleksyjnych,
barwnych i/lub neutralnych powłok na szkło użytkowe i urządzenie dla realizacji sposobu
Nagroda: Medal Marii Skłodowskiej-Curie
Data/Miejsce: 3-5.11.2011, Warszawa/Pierwszy Swiatowy Konkurs Wynalazków Chemicznych
Przyznana przez: Prezesa Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Wynalazców IFIA

invent and serve 2

Dla: Prof. ICiMB dr inż. Genowefa Zapotoczna-Sytek
Nagroda: Krzyż Kawalerski Orderu IOMI (International Order of Merit of the Inventors) za działalność wynalazczą
Data/Miejsce: 3-5.11.2011, Warszawa
Przyznana przez: Prezesa Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Wynalazców IFIA

grand prix min Kto: OSiMB za "Zaprawy tynkarskie do konserwacji i renowacji zabytków na bazie cementu romańskiego"
Nagroda: GRAND PRIX
Data/Miejsce:
13-15 października, Toruń

nagroda PPP Kto: Centrala/ Innowacyjna technologia wytwarzania autoklawizowanego betonu komórkowego (ABK) z zastosowaniem popiołów lotnych nowej generacji
Nagroda: POLSKI PRODUKT PRZYSZŁOŚCI w kategorii: technologia przyszłości w fazie przedwdrożeniowej.
Data/Miejsce: 6.10.2011 Warszawa

zloty medal new time Kto: Centrala/ Ekologiczny pigment cyrkonowo-żelazowy do barwienia szkliw ceramicznych
Nagroda: Złoty Medal
Data/Miejsce: 22-24.09.2011, Sewastopol
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury
srebrny medal new time Kto: Centrala/ Ceramiczny element grzejny do przepływowych grzejników cieczy i gazów
Nagroda: Srebrny Medal
Data/Miejsce: 22-24.09.2011, Sewastopol
Przyznana przez: Międzynarodowe Jury
nagroda rumunskich wynalazcow Kto: Centrala/ Ceramiczny element grzejny do przepływowych grzejników cieczy i gazów
Nagroda: Nagroda Rumuńskich Wynalazców
Data/Miejsce: 22-24.09.2011, Sewastopol
Przyznana przez: Rumuńskich Wynalazców
nagroda uniwerytet charkowski

Kto: Centrala/ Ceramiczny element grzejny do przepływowych grzejników cieczy i gazów
Nagroda: Nagroda Narodowego Uniwersytetu Charkowskiego im. Karazina
Data/Miejsce: 22-24.09.2011, Sewastopol
Przyznana przez: Narodowy Uniwersytet Charkowski im. Wasyla Karazina

medal

Kto: OMO/Agrospieki - ceramizowane kompozyty nawozowe

Nagroda: Złoty Medal

Data/Miejsce: 28.04-8.05.2011 Paryż

Przyznana przez: Międzynarodowe Jury

Kto: Centrala/Wykorzystanie popiołów lotnych nowej generacji do produkcji autoklawizowanego betonu komórkowego (ABK)

Nagroda: Brązowy Medal

Data/Miejsce: 4-7.05.2011 Seul

Przyznana przez: Koreańskie Stowarzyszenie Kobiet Wynalazców (KWIA)

statu 1

Kto: OIMPiŚ/ Laboratorium Pomiarów Przemysłowych

Nagroda: Opolska Marka 2010

Data/Miejsce: 7.04.2011 Opole

Przyznana przez: Zarząd Województwa Opolskiego

genevamedal gold

Kto: OSiMB/Technologia produkcji cementu romańskiego w piecu obrotowym do konserwacji i renowacji zabytków

Nagroda: Złoty Medal

Data/Miejsce: 6-10.04.2011 Genewa

Przyznana przez: Le President du Jury, Le President du Salon

geneva-Silver

Kto: Centrala/Cement i implanty szkło-jonomerowe do stosowania w otochirurgii

Nagroda: Srebrny Medal

Data/Miejsce: 6-10.04.2011 Genewa

Przyznana przez: Le President du Jury, Le President du Salon

geneva-braz

Kto: Centrala/Wykorzystanie popiołów lotnych nowej generacji do produkcji autoklawizowanego betonu komórkowego (ABK)

Nagroda: Brązowy Medal

Data/Miejsce: 6-10.04.2011 Genewa

Przyznana przez: Le President du Jury, Le President du Salon

IMG 7915

Kto: Centrala/Cement i implanty szkło-jonomerowe do stosowania w otochirurgii

Nagroda: Nagroda Specjalna - Krzyż Tajwański

Data/Miejsce: 6-10.04.2011 Genewa

Przyznana przez: Tajwańskie Stowarzyszenie Wynalazków

moskwa-2011-medal silver 1

Kto: Centrala/ Ekologiczny pigment cyrkonowo-żelazowy do barwienia szkliw ceramicznych

Nagroda: Srebrny Medal

Data/Miejsce: 5-8.04.2011 Moskwa

Przyznana przez: Przewodniczącego Salonu

medal silver 2

Kto: Centrala/ Podkładki ceramiczne stosowane do osłony grani spoiny gazem obojętnym, przy spawaniu stali specjalnych.

Nagroda: Srebrny Medal

Data/Miejsce: 5-8.04.2011 Moskwa

Przyznana przez: Przewodniczącego Salonu

2011 cluj-napoca gold medal 2

Kto: Centrala/Farby bezołowiowe do zdobienia szkła i ceramiki

Nagroda: Złoty Medal

Data/Miejsce: 22-25 .03.2011 Cluj-Napoca

Przyznana przez: Director General Executiv of EXPO TRANSILVANIA

2011 cluj-napoca gold medal 3a

Kto: Centrala/Farby bezołowiowe do zdobienia szkła i ceramiki

Nagroda: Nagroda Specjalna - Złoty Medal

Data/Miejsce: 22-25 .03.2011 Cluj-Napoca

Przyznana przez: Ministerstwo Edukacji Politechniki Mołdawii

2011 cluj-napoca gold medal

Kto: Centrala/Wykorzystanie popiołów lotnych nowej generacji do produkcji autoklawizowanego betonu komórkowego (ABK)

Nagroda: Złoty Medal

Data/Miejsce: 22-25 .03.2011 Cluj-Napoca

Przyznana przez: Director General Executiv of EXPO TRANSILVANIA

2011 cluj-napoca gold medal

Kto: OMO/Agrospieki- ceramizowane kompozyty nawozowe

Nagroda: Złoty Medal

Data/Miejsce: 22-25 .03.2011 Cluj-Napoca

Przyznana przez: Director General Executiv of EXPO TRANSILVANIA

2011 cluj-napoca silver medal

Kto: OMO/Rury do niskociśnieniowego odlewania aluminum

Nagroda: Srebrny Medal

Data/Miejsce: 22-25 .03.2011 Cluj-Napoca

Przyznana przez: Director General Executiv of EXPO TRANSILVANIA

2011 cluj-napoca bronze medal

Kto: OMO/Podkładki ceramiczne stosowane do osłony grani spoiny gazem obojętnym, przy spawaniu stali specjalnych

Nagroda: Brązowy Medal

Data/Miejsce: 22-25 .03.2011 Cluj-Napoca

Przyznana przez: Director General Executiv of EXPO TRANSILVANIA

2011 cluj-napoca bronze medal

Kto: OMO/Ceramiczne wyłożenia dna sitowego wymiennika ciepła na instalacji H2SO4

Nagroda: Brązowy Medal

Data/Miejsce: 22-25 .03.2011 Cluj-Napoca

Przyznana przez: Director General Executiv of EXPO TRANSILVANIA

Kto: Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych

Nagroda: Nagroda za działalność promocyjną

Data/Miejsce: 7-13.03.2011 Warszawa

Przyznana przez: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Kto: Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych

Nagroda: Dyplom dla ICiMB w Warszawie wraz z Oddziałami za szczególną aktywność w promocji wynalazków za granicą w 2010 roku

Data/Miejsce: 7-13.03.2011 Warszawa

Przyznana przez: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Kto: Centrala/Cement i implanty szkło-jonomerowe do stosowania w otochirurgii

Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Data/Miejsce: 7-13.03.2011 Warszawa

Przyznana przez: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Kto: Centrala/Ekologiczny pigment cyrkonowo-żelazowy do barwienia szkliw ceramicznych

Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Data/Miejsce: 7-13.03.2011 Warszawa

Przyznana przez: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Kto: Centrala/Wykorzystanie popiołów lotnych nowej generacji do produkcji autoklawizowanego betonu komórkowego (ABK)

Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Data/Miejsce: 7-13.03.2011 Warszawa

Przyznana przez: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Kto: OMO/Agrospieki - ceramizowane kompozyty nawozowe

Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Data/Miejsce: 7-13.03.2011 Warszawa

Przyznana przez: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Kto: OMO/Podkładki ceramiczne stosowane do osłony grani spoiny gazem obojętnym, przy spawaniu stali specjalnych

Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Data/Miejsce: 7-13.03.2011 Warszawa

Przyznana przez: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Kto: Centrala/Farby bezołowiowe do zdobienia szkła i ceramiki

Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Data/Miejsce: 7-13.03.2011 Warszawa

Przyznana przez: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Kto: OSiMB/Technologia produkcji cementu romańskiego w piecu obrotowym do konserwacji i renowacji zabytków

Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Data/Miejsce: 7-13.03.2011 Warszawa

Przyznana przez: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Kto: OMO/Rury do niskociśnieniowego odlewania aluminum

Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Data/Miejsce: 7-13.03.2011 Warszawa

Przyznana przez: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Kto: OMO/Ceramiczne wyłożenia dna sitowego wymiennika ciepła na instalacji H2SO4

Nagroda: Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Data/Miejsce: 7-13.03.2011 Warszawa

Przyznana przez: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

 

NAGRODY ZDOBYTE W 2010 ROKU

 

Medal Denkmal Złoty Medal dla Oddziału Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie za "Cement Romański" na Europejskich Targach Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Renowacji Starych Budowli Denkmal 2010 w Lipsku za wybitne osiągnięcia w konserwacji zabytków    w Europie.

bruksela gold Złoty Medal z wyróżnieniem dla zespołu z Zakładu Bioceramiki za wynalazek "Cement i implanty szkło-jonomerowe do stosowania w otochirurgii" (H. Skarżyński, J. Karaś, T. Floriańczyk) na 59. Międzynarodowych Targach  Wynalazczości Brussels  Innova 2010.
bruksela gold Złoty Medal dla zespołu z Oddziału Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach za "Podkładki ceramiczne stosowane do osłony grani spoiny gazem obojętnym, przy spawaniu stali specjalnych" (A. Pawełek, J. Czechowski).
bruksela srebro Srebrny Medal dla zespołu z Oddziału Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach za "Agrospieki-ceramizowane kompozyty nawozowe" (B. Lipowska, Z. Puff, R. Sałaciński, J. Witek).
bruksela srebro Srebrny Medal dla zespołu z Oddziału  Betonów- CEBET za" Wykorzystanie popiołów lotnych nowej generacji do produkcji autoklawizowanego betonu komórkowego (ABK)" (G. Zapotoczna-Sytek, K. Łaskawiec, T. Latuszek, P. Gębarowski, J. Małolepszy, Z. Pytel, W. Roszczynialski).

2010 orgietea bruksela

Nagroda Specjalna Network Clinics' ORIGITEA dla zespołu z Zakładu Bioceramiki za wynalazek "Cement i implanty szkło jonomerowe do stosowania w otochirurgii" (H. Skarżyński, J. Karaś, T. Floriańczyk).
Nagroda Specjalna Pana Rudy Demotte, ministra-prezydenta wspólnoty francuskiej Belgii dla zespołu z Zakładu Bioceramiki za wynalazek "Cement i implanty szkło-jonomerowe do stosowania w otochirurgii" (H. Skarżyński, J. Karaś, T. Floriańczyk).

medal iwis zloto Złoty Medal z wyróżnieniem dla zespołu z Oddziału Betonów-CEBET za" Wykorzystanie popiołów lotnych nowej generacji  do produkcji autoklawizowanego betonu komórkowego (ABK)" (G. Zapotoczna-Sytek, K. Łaskawiec, T. Latuszek, P. Gębarowski, J. Małolepszy,  Z. Pytel, W. Roszczynialski) na IV Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Innowacji IWIS 2010
medal iwis zloto Złoty Medal dla  zespołu z Oddziału Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach za "Ceramiczne wyłożenie  dna sitowego wymiennika ciepła na instalacji H2SO4" (J. Witek, J. Barański, P. Sołtys, A. Wawrzkiewicz, T. Śliwa).
medal iwis Srebrny Medal dla zespołu z Oddziału Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach za "Rury do niskociśnieniowego odlewania aluminium" (A. Pawełek, J. Czechowski).

2010 Sevastopo  gold medal Złoty Medal dla zespołu z Oddziału Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach  za "Ceramiczne wyłożenie  dna sitowego wymiennika ciepła na instalacji H2SO4" (J. Witek, J. Barański, P. Sołtys, A. Wawrzkiewicz, T. Śliwa) na Międzynarodowym Salonie Wynalazków i Nowych Technologii "Nowy Czas" w Sewastopolu.

2010 moskwa srebrny medal Srebrny Medal dla zespołu z Oddziału Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach za "Ceramiczne wyłożenie dna sitowego wymiennika ciepła na instalacji H2SO4" (J. Witek, J. Barański, P. Sołtys, A. Wawrzkiewicz, T. Śliwa) na X Moskiewskim Międzynarodowym Salonie Innowacji i Inwestycji.

2010-04-29 paryz concurs lepine silver medal Srebrny Medal dla zespołu z Zakładu Technologii Ceramiki  za "Ekologiczny pigment cyrkonowo-żelazowy do barwienia szkliw ceramicznych" (C. Dziubak, W. Łukasik) na 109. Międzynarodowym Salonie Wynalazczości CONCOURS-LEPINE 2010.

2010-04-21 geneva silver medal Srebrny Medal dla zespołu z Zakładu Środków Zdobniczych za "Farby bezołowiowe do zdobienia szkła i ceramiki" (D. Chmielewska, S. Traczyk, B. Synowiec, M. Marecka, A. Karaś) na 38. Międzynarodowej Wystawie Wynalazczości, Nowoczesnej Techniki  i Wyrobów  w Genewie.

2010-04-20 bialowieza forum award Podczas III Forum Dni Nauki i Technologii Polska-Wschód Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych  został wyróżniony nagrodą Forum Award w  konkursie "Szczególnie cenna prezentacja" za program i prezentację z Zakładu Nanotechnologii: Advanced Ceramics New Applications Of The Oldest Technology.

2010-03-19 cluj-napoca rumunia proinvent srebrny medal Srebrny Medal  dla zespołu z Oddziału Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie za "Technologię produkcji cementu romańskiego w piecu obrotowym do konserwacji i renowacji zabytków" (H. Szeląg, A. Garbacik, G. Adamski, A. Ronduda) podczas 8. edycji SALONUL  INTERNATIONAL DE  INVETICA w ClujNapoca (Rumunia).

Podczas XVII Giełdy  Wynalazków Nagrodzonych w 2009 roku na Międzynarodowych Targach Wynalazczości zespół z Oddziału Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie otrzymał Dyplom Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbary Kudryckiej za wynalazek: "Technologia produkcji cementu romańskiego w piecu obrotowym do konserwacji i renowacji zabytków" (H. Szeląg, A. Garbacik, G. Adamski, A. Ronduda).
2010 dyplom mnisw biomaterial Podczas XVII Giełdy  Wynalazków Nagrodzonych w 2009 roku na Międzynarodowych Targach Wynalazczości zespół z Zakładu Technologii Ceramiki otrzymał Dyplom Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbary Kudryckiej za wynalazek: "Ceramiczny element grzejny do przepływowych grzejników cieczy i gazów" (C. Dziubak, A. Łosiewicz, T. Jakubiuk, W. Mielcarek, K. Prociów, J.Warycha).
Podczas XVII Giełdy  Wynalazków Nagrodzonych w 2009 roku na Międzynarodowych Targach Wynalazczości zespół z Zakładu Technologii Ceramiki otrzymał Dyplom Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbary Kudryckiej za wynalazek: "Ekologiczny pigment cyrkonowo-żelazowy do barwienia szkliw ceramicznych" (C. Dziubak, W. Łukasik).
Podczas XVII Giełdy  Wynalazków Nagrodzonych w 2009 roku na Międzynarodowych Targach Wynalazczości zespół z Zakładu Środków Zdobniczych  otrzymał Dyplom Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbary Kudryckiej za wynalazek: "Farby bezołowiowe do zdobienia szkła i ceramiki" (D. Chmielewska, S. Traczyk, B. Synowiec, M. Marecka, A. Karaś).
2010 dyplom mnisw pigment Podczas XVII Giełdy  Wynalazków Nagrodzonych w 2009 roku na Międzynarodowych Targach Wynalazczości zespół z Zakładu Bioceramiki otrzymał Dyplom Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbary Kudryckiej za wynalazek: "Biomateriał adhezyjny aktywowany wodą  GJS2/W do zastosowań w dentystyce odtwórczej" (J. Karaś,
S. Traczyk, L .Ciołek, S. Michałowski).
Podczas XVII Giełdy  Wynalazków Nagrodzonych w 2009 roku na Międzynarodowych Targach Wynalazczości Dyrektor Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych dr Stanisław Traczyk odebrał z rąk prof. Witolda Jurka Podsekretarza Stanu w MNiSW Dyplom za aktywną promocję wynalazków za granicą.

 

NAGRODY ZDOBYTE W 2009 ROKU

 

Wyróżnienie "Innowacyjny projekt" podczas ogólnopolskiej edycji Konkursu "Krajowi Liderzy Innowacji"- Edycja 2009 dla Pani dr inż. Iwony Kosk  z  Oddziału Szkła i Materiałów Budowlanych  w Krakowie za opracowanie "Technologii otrzymywania syntetycznego krystobalitu z surowca krzemionkowego".
Wyróżnienie "Innowacyjny projekt" podczas regionalnej, małopolskiej edycji konkursu "Krajowi Liderzy Innowacji" dla Pani dr inż. Iwony Kosk  z  Oddziału Szkła i Materiałów Budowlanych  w Krakowie za opracowanie "Technologii otrzymywania syntetycznego krystobalitu z surowca krzemionkowego".

2009-12-3 seul gold medal Złoty Medal dla zespołu z Zakładu Środków Zdobniczych za wynalazek "Farby bezołowiowe do zdobienia szkła i ceramiki" (D. Chmielewska, S. Traczyk, B. Synowiec, M. Marecka, A. Karaś) na Międzynarodowych Targach Wynalazków w Seulu.
2009-12-03 seul special award medal Nagroda Specjalna dla zespołu z Zakładu Bioceramiki za wynalazek "Biomateriał adhezyjny aktywowany wodą  GJS2/W do zastosowań w dentystyce odtwórczej" (J. Karaś, S. Traczyk, L. Ciołek, S. Michałowski) na Międzynarodowych Targach Wynalazków w Seulu.

2009-11-19 bruksela eureka gold medal3 Złoty Medal dla zespołu z Zakładu Technologii Ceramiki  za "Ekologiczny pigment cyrkonowo-żelazowy do barwienia szkliw ceramicznych" (C. Dziubak, W. Łukasik) na 58. Międzynarodowych Targach Brussels Innova 2009.
bruksela srebro Srebrny Medal dla zespołu z Zakładu Technologii Ceramiki za "Ceramiczny element grzejny do przepływowych grzejników cieczy i gazów" (C. Dziubak, A. Łosiewicz, T. Jakubiuk, W. Mielcarek, K. Prociów, J. Warycha).
DSC03609 Podczas 58. Międzynarodowych Targów Wynalazczości Brussels Innova szczególnie zasłużeni wynalazcy zostali odznaczeni Krzyżami Zasługi Orderu Wynalazczości. Decyzją Europejskiej Komisji Odznaczeń Krzyż Kawalerski Europejskiego Orderu Wynalazczości został przyznany Dyrektorowi Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych dr Stanisławowi Traczykowi.

2009 iena gold medal dyplom Złoty Medal dla zespołu z Zakładu Środków Zdobniczych za wynalazek "Farby bezołowiowe do zdobienia szkła i ceramiki" (D. Chmielewska, S. Traczyk, B. Synowiec, M. Marecka, A. Karaś) na Międzynarodowych Targach Pomysły- Wynalazki - Nowości IENA 2009 w Norymberdze.
2009 iena soip nagroda specjalna Honorowa Nagroda Państwowego Biura Własności Przemysłowej Republiki Macedonia dla zespołu z Zakładu Środków Zdobniczych za wynalazek "Farby bezołowiowe do zdobienia szkła i ceramiki" (D. Chmielewska, S. Traczyk, B. Synowiec, M. Marecka, A. Karaś) na Międzynarodowych Targach Pomysły- Wynalazki - Nowości IENA 2009 w Norymberdze.
2009 iena ifia lady prize

Nagroda Specjalna IFIA LADY PRIZE Prezydenta Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Wynalazców, przeznaczona dla kobiety dla Pani dr inż. Danuty Chmielewskiej z Zakładu Środków Zdobniczych na Międzynarodowych Targach Pomysły- Wynalazki - Nowości IENA 2009 w Norymberdze.

Dyplom Mistrza Ekologii dla Oddziału Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie za Szkło nawozowe-VitoFosMak podczas EKO 2009-VIII Międzynarodowy Konkurs na rozwiązania w dziedzinie ochrony środowiska.

2009 dyplom zagrzeb bezolow farby Złoty Medal dla zespołu z Zakładu Środków Zdobniczych za wynalazek "Farby bezołowiowe do zdobienia szkła i ceramiki" (D. Chmielewska, S. Traczyk, B. Synowiec, M. Marecka, A. Karaś) na Międzynarodowych Targach Nowych Pomysłów, Produktów i Technologii ARCA w Zagrzebiu.

medalGENIUS Prestiżowy Genius Medal dla zespołu z Oddziału Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie za wynalazek  "Technologia produkcji cementu romańskiego w piecu obrotowym do konserwacji i renowacji zabytków" (H. Szeląg, A. Garbacik, G. Adamski, A. Ronduda) na Międzynarodowych Targach Wynalazczości Genius Europe w Budapeszcie.
puchar Nagroda Specjalna: Złoty medal od South - Pacific Innovation Transfer Society, Australia dla zespołu z Oddziału Szkła i Materiałów Budowlanych w   Krakowie za wynalazek  "Technologia produkcji cementu romańskiego w piecu obrotowym do konserwacji i renowacji zabytków" (H. Szeląg,A. Garbacik, G. Adamski, A. Ronduda) na Międzynarodowych Targach Wynalazczości Genius Europe w Budapeszcie.

2009 moskwa gold medal Złoty Medal dla zespołu z Zakładu Środków Zdobniczych za wynalazek "Farby bezołowiowe do zdobienia szkła i ceramiki"  (D. Chmielewska, S. Traczyk, B. Synowiec, M. Marecka, A. Karaś) na IX Moskiewskim Międzynarodowym Salonie Innowacji i Inwestycji.
2009 moskwa silver medal Srebrny Medal dla zespołu z Zakładu Bioceramiki za wynalazek "Biomateriał adhezyjny aktywowany wodą  GJS2/W do zastosowań w dentystyce odtwórczej" (J. Karaś, S. Traczyk, L. Ciołek,S. Michałowski) na IX Moskiewskim Międzynarodowym Salonie Innowacji i Inwestycji.
2009 moskwa silver medal

 

Srebrny Medal dla  zespołu z Oddziału Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie za wynalazek  "Technologia produkcji cementu romańskiego w piecu obrotowym do konserwacji i renowacji zabytków" (H. Szeląg, A. Garbacik, G. Adamski, A. Ronduda) na IX Moskiewskim Międzynarodowym Salonie Innowacji i Inwestycji.

2009 dyplom moskwa bezolow farby2 Nagroda Specjalna Kryształowa statuetka „Foundation of Support of Iranian Elites ( F.S.I.E.) dla zespołu z Zakładu Środków Zdobniczych za wynalazek "Farby bezołowiowe do zdobienia szkła i ceramiki" (D. Chmielewska, S. Traczyk, B. Synowiec, M. Marecka, A. Karaś) na IX Moskiewskim  Międzynarodowym Salonie Innowacji i Inwestycji.
2009 dyplom moskwa bezolow farby Medal i Dyplom Instytutul National de Inventica, IASI z Rumunii dla zespołu z Zakładu Środków Zdobniczych za wynalazek "Farby bezołowiowe do zdobienia szkła i ceramiki" (D. Chmielewska, S. Traczyk, B. Synowiec, M. Marecka, A. Karaś) na IX Moskiewskim Międzynarodowym Salonie Innowacji i Inwestycji.

medal zloty Złoty Medal dla zespołu z Zakładu Bioceramiki  za wynalazek: "Biomateriał adhezyjny aktywowany wodą  GJS2/W do zastosowań w dentystyce odtwórczej" (J. Karaś, S. Traczyk, L. Ciołek, S. Michałowski) na III Międzynarodowej Wystawie Wynalazków i Innowacji IWIS 2009.
medal iwis srebro Srebrny Medal dla zespołu  z Oddziału Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie za wynalazek  "Technologia produkcji cementu romańskiego w piecu obrotowym do konserwacji i renowacji zabytków"  (H. Szeląg, A. Garbacik, G. Adamski, A.  Ronduda) na III Międzynarodowej Wystawie  Wynalazków i Innowacji IWIS 2009.
medal iwis braz Brązowy Medal dla zespołu z Zakładu Środków Zdobniczych za wynalazek "Farby bezołowiowe do zdobienia szkła i ceramiki" (D. Chmielewska, S. Traczyk, B. Synowiec, M. Marecka, A. Karaś) na III Międzynarodowej Wystawie Wynalazków i Innowacji IWIS 2009.
nagroda spec IWIS Nagroda Specjalna The International Federation of Inventors’ Associations IFIA ECO PRIZE for the Best Eco Invention of the IWIS 2009 dla zespołu z Zakładu Bioceramiki  za wynalazek: "Biomateriał adhezyjny aktywowany wodą  GJS2/W do zastosowań w dentystyce odtwórczej" (J. Karaś, S. Traczyk, L. Ciołek, S. Michałowski) na III Międzynarodowej Wystawie Wynalazków i Innowacji IWIS 2009.

medal Złoty Medal dla zespołu z Zakładu Bioceramiki  za wynalazek: "Biomateriał adhezyjny aktywowany wodą  GJS2/W do zastosowań w dentystyce odtwórczej" (J. Karaś, S. Traczyk, L. Ciołek, S. Michałowski) na 108.     Międzynarodowym Salonie Wynalazczości CONCOURS-LEPINE w Paryżu.
medal2 Wyróżnienie specjalne, Medal Francuskiego Stowarzyszenia Wynalazców i Przemysłowców dla zespołu  z Oddziału Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie , za wynalazek  "Technologia produkcji cementu romańskiego w  piecu obrotowym do konserwacji i renowacji zabytków"  (H. Szeląg, A. Garbacik, G.  Adamski, A.  Ronduda) na 108. Międzynarodowym Salonie Wynalazczości  CONCOURS-LEPINE w Paryżu.

 

 

 

CZASOPISMA:

 

sic logo1 logo cwb

 

GALERIA SZKŁA:

logo lipowa3

ZOBACZ NAS:

 

Youtube

 

NAJBLIŻSZE SEMINARIUM:

"Wpływ procesów odazotowania spalin w energetyce zawodowej na jakość popiołów lotnych i cementów z ich udziałem"

 OPOLE 13.12.18

 "Stabilne układy koloidalne – teoria i praktyka"

 GLIWICE 13.12.18

 "Określenie trwałości zapraw cementowych z udziałem wybranych odpadów
przemysłowych w środowisku siarczano-węglanowym"KRAKÓW 19.12.18

"Aktualne uwarunkowania prawne, normowe i technologiczne dla producentów chemii budowlanej"


KRAKÓW 09-11.01.19

 "Oferta badawcza Pracowni Badań Betonów i Pracowni Badań Ceramiki"

 

"Autoklawizowany beton komórkowy - Trwałość"

WARSZAWA 10.01.19

"Właściwości kruszyw z gruzu betonowego i możliwości ich ponownego wykorzystania w przemyśle budowlanym"

OPOLE 10.01.19

 

PROJEKTY UNIJNE:

 Projekt Aether

Projekt Rocare

Projekt Grundtvig

Projekt Leonardo

cervive logo min

logo-plytka-CRT-small

 

 

logo cerare

 

Wszystkie prawa zastrzeżone ICiMB 2013