NAJBLIŻSZE SEMINARIA: |
W związku z wprowadzeniem stanu epidemii związanej z COVID-19 z przykorścią informujemy, że wszystkie seminaria zostały wstrzymane do odwołania |
MEDIA: |
MONOGRAFIA: |
Monografia Pigmenty ceramiczne – wytwarzanie i stosowanie, autorstwa prof. Cecylii Dziubak stanowi studium nad budową chemiczną, strukturą, właściwościami, metodą wytwarzania i zastosowaniem pigmentów ceramicznych.
Tajemnicza mechanika kwantowa. Doświadczenia ukazujące kwantowe własności atomów i cząstek elementarnych – autorstwa dr. Pawła Pęczkowskiego.
PUBLIKACJE DO POBRANIA: |
|
Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana prof. dr hab. inż. Jana Chłopka – Kierownika Katedry Biomateriałów i Kompozytów Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH, byłego Dziekana WIMiC, członka założyciela i Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Biomateriałów, Redaktora Naczelnego czasopisma „Engineering of Biomaterials”.
W naszym zespole wspominamy owocną współpracę z prof. Chłopkiem, kiedy w latach 2002-2005 koordynował Grant Zamawiany PBZ-KBN-082/T07/2002: „Nowe materiały i technologie dla inżynierii biomedycznej”. Projekt wniósł istotny wkład w rozwój badań biomateriałów, a także w integrację polskich badaczy biomateriałów.
Przy okazji corocznych konferencji „Biomaterials in Medicine and Veterinary Medicine” w Rytrze podziwialiśmy Jego aktywność, inwencję i zdolności organizacyjne. Od 1991 roku sprawował nad nimi pieczę jako Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego. Zapamiętamy Go jako naukowca i nauczyciela akademickiego, wychowawcę wielu pokoleń studentów i pracowników nauki, szczególnie specjalistów inżynierii materiałowych i biomateriałów, sprawnego organizatora i menagera nauki. Wspominamy też jego zaangażowanie, życzliwość, uśmiech, optymizm, wiarę w ludzi oraz skuteczność w dążeniu do celu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały Człowiek, życzliwy Kolega, wesoły Kompan.
Rodzinie oraz Najbliższym Profesora pragniemy złożyć wyrazy szczerego współczucia.
Zespół Zakładu Biomateriałów, Oddziału Ceramiki i Betonów,
Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Warszawie
badania biomateriałów, doskonalenie technologii otrzymywania tworzyw konstrukcyjnych litych i porowatych, w tym materiałów nanostrukturalnych i gradientowych o wysokiej odporności mechanicznej (np. ceramika balistyczna) odpornych na szoki termiczne w zakresie wysokich temperatur, otrzymywania nanoproszków ceramicznych, metalicznych i półprzewodnikowych, nowe technologie otrzymywania środków zdobniczych jak pigmenty, emalie i farby do zdobienia wyrobów ze szkła, ceramiki i metalu, ponadto w zakresie technologii i stosowania betonów komórkowych, betonów kruszywowych oraz badań wyrobów z betonu i innych materiałów budowlanych.