Mieliśmy zaszczyt gościć prof. Marię Mrówczyńską Podsekretarza Stanu w Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Izabelę Najda-Jędrzejewską zastępcę Dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju w MNiSW. Była to wyjątkowa okazja do zaprezentowania naszych najnowszych inicjatyw badawczych oraz ambitnych projektów, które kształtują przyszłość technologii materiałowych i budownictwa.
W trakcie wizyty, dyrektor Instytutu, dr hab. inż. Paweł Pichniarczyk, prof. AGH zaprosił Wiceminister do zwiedzenia naszych nowoczesnych laboratoriów w Centrum Zrównoważonego Budownictwa oraz Centrum Bezpieczeństwa Pożarowego i Akustyki. Te centra badawcze są kluczowym elementem naszych innowacyjnych przedsięwzięć, skupiając się na rozwoju technologii, które nie tylko odpowiadają na współczesne wyzwania techniczne, ale również przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa i jakości życia w naszym społeczeństwie.
W trakcie rozmów z zespołem Instytutu, Pani Minister podkreśliła znaczenie współpracy między sektorem naukowym a przemysłem, zachęcając do dalszego prowadzenia prac badawczych, które mogą mieć realny wpływ na innowacje w branży budowlanej i ceramicznej.
Dziękujemy Pani Wiceminister za wizytę i wsparcie, które są dla nas ogromnym wyróżnieniem i motywacją do pracy.
Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania Wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z przygotowaniem koncepcji prac badawczych. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie lukasiewicz.gov.pl/biznes, ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam, wysokiej jakości, produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: Zdrowie, Inteligentna i Czysta mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zielona, niskoemisyjna gospodarka.