Krakowska Huta Szkła Łukasiewicz - ICiMB otwiera swoje drzwi dla sztuki nowoczesnej podczas Nocy Muzeów
Kraków, 17 maja – W sercu poprzemysłowego Zabłocia, w Krakowskiej Hucie Szkła Łukasiewicz - Instytucie Ceramiki i Materiałów Budowlanych, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie kulturalne. W ramach tegorocznej Nocy Muzeów odbył się wernisaż wystawy "Eksperyment" organizowanej przez Związek Artystów Szkła (ZAS).
Wystawa zgromadziła prace 18 artystów szkła, którzy w swoich dziełach postanowili przekroczyć dotychczasowe granice technologiczne i twórcze. Publiczność miała okazję podziwiać techniki takie jak slumping, fusing, serigrafia na szkle, szkło dmuchane i formowane na palniku, a także unikatowe połączenia szkła z aluminium, kamieniami szlachetnymi oraz ceramiką.
Na wernisażu pojawili się wybitni goście
Katarzyna Matusik-Lipiec Posłanka na Sejm RP
Ryszard Smialek, II Wicewojewoda Małopolski
Aleksander Miszalski Prezydent Miasta Krakowa
Stanisław Mazur Wiceprezydent Krakowa
prof. Sylwester Tabor Rektor Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
prof. Andrzej Szarata Rektor Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
prof. Rafał Wiśniowski Prorektor AGH University of Krakow
...oraz inni czcigodni goście
Kuratorką wystawy jest Katarzyna Krej, która z pasją i zaangażowaniem skupiła wokół siebie twórców dążących do eksploracji nowych możliwości szklanej materii.
Wydarzenie cieszy się honorowym patronatem Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Dziekan Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Patronat medialny objęli „Szkło i Ceramika” oraz LoveKrakow.pl.
Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki i technologii szklarskiej do odwiedzenia wystawy, która będzie dostępna w Krakowskiej Hucie Szkła do końca sierpnia. To doskonała okazja, aby zobaczyć, jak nowoczesne technologie rewolucjonizują tradycyjne rzemiosło i przekształcają je w prawdziwe dzieła sztuki.
Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania Wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z przygotowaniem koncepcji prac badawczych. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie lukasiewicz.gov.pl/biznes, ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam, wysokiej jakości, produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: Zdrowie, Inteligentna i Czysta mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zielona, niskoemisyjna gospodarka.