CERTYFIKACJA TWORZYW BIODEGRADOWALNYCH

 

 

UPS

 

 

Certyfikacja kompostowalnych tworzyw polimerowych.

 

Nowocześnie wyposażone Laboratorium Innowacyjnych Materiałów i Monitorowania Środowiska, cechujące się bogatym doświadczeniem kadry zajęło istotną pozycję na rynku europejskim. Było to możliwe po uzyskaniu akredytacji Polskiego Centrum Akredytacji (AB 799) na określanie frakcji biogennej w paliwach alternatywnych metodą izotopu węgla 14C. Podążając za zdobytym doświadczeniem Zakład Certyfikacji umożliwia certyfikację materiałów polimerowych określając zawartość tzw. surowców odnawialnych (ang. biobased carbon content) w granulatach (biopolimery) oraz w produktach końcowych (folie, torby handlowe) nadając znak BIO®

 

Z kolei opracowana przez Europejski Komitet Normalizacyjny (CEN) norma       EN 13432 zharmonizowaną z Dyrektywą 94/62/WE dotyczącą opakowań i odpadów opakowaniowych pozwala równolegle prowadzić również badania zawartość metali ciężkich, testu biodegradowalności, oceny kompostowalności oraz ekotoksyczności mające potwierdzić przydatność opakowań do kompostowania wg normy EN 13432 nadając znak COMPOSTABLE®

 

Zakład Certyfikacji Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Opolu oferuje badania dla potrzeb certyfikacji. Badanie jest wykonywane ściśle w zgodzie ze standardem akredytowanego laboratorium i zapewnia pełną potrzebną dokumentację. W przypadku wdrażania przez producenta nowych produktów laboratorium oferuje prostsze oznaczenia, a tym samym tańsze i szybsze. W każdej sytuacji metodologia testu jest taka sama. Co więcej, nie trzeba zobowiązać się do całego programu testów na raz. Zazwyczaj zaleca się, aby skupić się na testach, które mogą stanowić największą przeszkodę, z możliwością śledzenia krok po kroku kompletnej strategii badań. W każdym kontekście, całość pracy jest przedmiotem umów o poufności przekazywanych informacji.

 

Osobą kontaktową w ramach certyfikacji i badań do certyfikacji w Instytucie Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Opolu jest:

Michał Lenkiewicz

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

77 456 32 01 wew. 320

 

 

Materiały informacyjne:

 

 

LAB

 

 

 

POLECAMY:

 

CO2

 

Chromatograf

 

AT4

 

Urządzenia

 

Prace ICiMB

 

PORTALE TEMATYCZNE:

Healthair

Gekon

E2BEBIS

OSZ

Kompostowanie

OZE

PRTR

EBO

Opolska Platforma Innowacyjna

Wszystkie prawa zastrzeżone ICiMB 2014