Łukasiewicz - ICiMB

Seminaria i szkolenia

VII Konferencja SPB 2022 „PREFABRYKACJA BETONOWA I BETON KOMÓRKOWY W BUDOWNICTWIE”
Data dodania: 12 / 10 / 2022

VII Konferencja SPB 2022 „PREFABRYKACJA BETONOWA I BETON KOMÓRKOWY W BUDOWNICTWIE”

Trwa VII Konferencja SPB 2022 „PREFABRYKACJA BETONOWA I BETON KOMÓRKOWY W BUDOWNICTWIE”!
Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć!


Wydarzenie odbywa się 11-12 października 2022 r. w Serocku, a wśród głównych tematów znajdują się m.in.:
- Zrównoważony rozwój budownictwa w świetle wyzwań klimatycznych
- BIM w projektowaniu obiektów budowlanych
- Rozwiązania materiałowe w technologii ABK przyjazne środowisku
- Rola prefabrykacji betonowej w architekturze
- Nowa architektura mieszkaniowa
- Możliwości badań nieniszczących istniejących konstrukcji z ABK
- Specyfika projektowania stropów prefabrykowanych na przykładzie płyt HC
- ABK w zrównoważonym rozwoju

 

Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych bierze udział w Konferencji w charakterze partnera i spotyka się z uczestnikami na stoisku.
Pan Dyrektor Instytutu, dr hab. inż. Paweł Pichniarczyk zasiada w Radzie Programowej Konferencji.
Podczas wydarzenia zaplanowanych jest 13 referatów autorstwa krajowych specjalistów ukazujących kierunki rozwoju budownictwa, możliwości konstruowania i stosowania prefabrykacji betonowej oraz ABK w nowoczesnym budownictwie.
Prefabrykacja betonowa dzięki swoim niezaprzeczalnym walorom została doceniona i jest coraz powszechniej stosowana w budownictwie mieszkaniowym. Natomiast autoklawizowany beton komórkowy od lat jest niekwestionowanym liderem w rynku materiałów ściennym w Polsce. Obydwie branże w ostatnich latach przeszły gruntowną modernizację, stając się nowoczesnym przemysłem wytwarzającym wysokiej jakości wyroby spełniające wymogi zrównoważonego budownictwa.

Strona internetowa Konferencji: https://konferencja.s-p-b.pl/



Wróć
Wyzwania Łukasiewicza

Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania Wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z przygotowaniem koncepcji prac badawczych. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie lukasiewicz.gov.pl/biznes, ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam, wysokiej jakości, produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: Zdrowie, Inteligentna i Czysta mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zielona, niskoemisyjna gospodarka.

ikona
ikona