Łukasiewicz - ICiMB

Seminaria i szkolenia

Bezpłatne seminarium - skorzystaj z wiedzy naszych Ekspertów!
Data dodania: 20 / 03 / 2024

Bezpłatne seminarium - skorzystaj z wiedzy naszych Ekspertów!
💡 Dołącz się do nas ONLINE!
 
➡ "Cementy niskoemisyjne w składzie kompozytów cementowych"

dr hab. inż. Tomasz Baran przedstawi przedstawi możliwość produkcji cementów związanej ze znacznym zmniejszeniem emisji CO2. Ponadto przedstawi możliwość obniżenia emisji CO2 w procesie produkcji klinkieru portlandzkiego w wyniku wykorzystania paliw alternatywnych oraz stosowania surowców zawierających związki wapnia inne niż węglanowe. Dodatkowo przedstawi możliwość zmniejszenia emisji CO2 w procesie produkcja energooszczędnych niskoemisyjnych klinkierów o zmodyfikowanym składzie fazowym.

➡ "Beton samozagęszczalny"
mgr inż. Piotr Fudalej odpowie na pytanie: co to jest beton samozagęszczalny? Czym się różni od betonu zwykłego? Jakie są głównie jego zastosowania? W jaki sposób się go bada? Postaram się również odpowiedzieć na pytanie dotyczące perspektyw stosowania betonu samozagęszczalnego w praktyce.


Wróć
Wyzwania Łukasiewicza

Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania Wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z przygotowaniem koncepcji prac badawczych. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie lukasiewicz.gov.pl/biznes, ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam, wysokiej jakości, produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: Zdrowie, Inteligentna i Czysta mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zielona, niskoemisyjna gospodarka.

ikona
ikona