bip fb fb in
Łukasiewicz - ICiMB

Konferencje

Materiały ogniotrwałe: wytwarzanie, metody badań, stosowanie
Data dodania: 30 / 08 / 2022

Materiały ogniotrwałe: wytwarzanie, metody badań, stosowanie

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych wspólnie z Polskim Towarzystwem Ceramicznym oraz Stowarzyszeniem Producentów Materiałów Ogniotrwałych po raz 20-ty zaprasza na

Międzynarodową Konferencję Naukowo-Techniczną pt. „Materiały ogniotrwałe: wytwarzanie, metody badań, stosowanie”.

Konferencja odbędzie się w dniach 24-26 maja 2023 w Hotelu Stok w Wiśle.


Współczesny turbulentny rynek jak również wyzwania współczesnego świata jakim jest i będzie w najbliższych latach polityka klimatyczna są paradoksalnie motorem napędowym rozwoju innowacji. Organizowana konferencja stwarza możliwości wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami nauki i przemysłu oraz osiągnięcie efektu synergii w zwalczaniu problemów z jakimi borykają się gałęzie przemysłu wykorzystujące procesy wysokotemperaturowe. Konferencja jest okazją do spotkania się i nawiązania bezpośrednich kontaktów przez przedstawicieli środowisk przemysłowców i naukowców, wymiany doświadczeń i odwiedzenia stoisk wystawowych firm związanych z branżą materiałów ogniotrwałych.

 

Tematyka konferencji:

  • Aktualne trendy w zakresie wytwarzania materiałów ogniotrwałych
  • Materiały ogniotrwałe i termoizolacyjne do różnorodnych zastosowań wysokotemperaturowych w technologiach przemysłowych - produkcji szkła, technologii chemicznej, produkcji materiałów budowlanych
  • Aspekty energetyczne przetwarzania wysokotemperaturowego- efektywność energetyczna, pomiary i regulacja, aspekty środowiskowe.
  • Rynek kluczowych surowców do produkcji materiałów ogniotrwałych
  • Energooszczędność
  • Recykling


Wróć

Kontakt

dr inż. Katarzyna
Stec

tel.: 32 270 19 19
kom.: 693 999 986

katarzyna.stec
@icimb.lukasiewicz.gov.pl

Koordynator

dr inż. Barbara
Lipowska

tel.: 32 270 19 55

 

Dominika Kądziołka
tel. 12 683 79 43

 

konferencja.ogniowa
@icimb.lukasiewicz.gov.pl

Centrum Materiałów
Ogniotrwałych

ul. Toszecka 99
44-100 Gliwice

 

Wyzwania Łukasiewicza

Jesteś Przedsiębiorcą, borykasz się z problemem technologicznym, którego rozwiązanie przerasta możliwości Twojego zespołu lub po prostu nie masz na to czasu. Skorzystaj z wyjątkowego rozwiązania Sieci Badawczej Łukasiewicz. To nic nie kosztuje! Sieć Badawcza Łukasiewicz oferuje biznesowi unikalny system „rzucania wyzwań”, dzięki któremu grupa 4.500 naukowców w nie więcej niż 15 dni roboczych przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi żadnych kosztów związanych z opracowaniem pomysłu na prace badawcze. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie www ale także w ponad 50 lokalizacjach - Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam – wysokiej jakości – produkt lub usługę.

ikona
ikona