Łukasiewicz - ICiMB

Wydarzenia

Rozwijamy Małopolskę! Konferencja Krakow Metropolitan Area for Business. Ścieżki rozwoju w erze cyfryzacji
Data dodania: 07 / 03 / 2024

Rozwijamy Małopolskę! Konferencja Krakow Metropolitan Area for Business. Ścieżki rozwoju w erze cyfryzacji

Jedno z najbardziej inspirujących wydarzeń biznesowych w regionie!  

W dniu 7 marca odbyła się Konferencja „Krakow Metropolitan Area for Business. Ścieżki rozwoju w erze cyfryzacji" zorganizowana przez Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A.

Wydarzenie dostarczyło uczestnikom wiele cennych informacji i inspiracji dotyczących rozwijaniu biznesu w regionie, wykorzystania dostępnych funduszy, instrumentów wsparcia działań w zakresie transformacji cyfrowej, Przemysłu 4.0 i poprawy energetycznej. W trakcie konferencji Rafał Solecki, Dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, przedstawił możliwości uzyskania Funduszy Europejskich na projekty rozwojowe przedsiębiorstw. Dodatkowo, zaprezentowano nowe oferty finansowania dla przedsiębiorców.

Małopolska niezmiennie zachwyca swoim potencjałem jako teren do zakładania nowych przedsiębiorstw oraz rozwijania już istniejących. To dynamiczny region, który oferuje nie tylko bogactwo kulturowe i historyczne, ale także sprzyjający klimat biznesowy oraz innowacyjne możliwości rozwoju.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, dr hab. inż. Paweł Pichniarczyk oraz dr inż. Michał Wieczorek. Spotkanie stanowiło doskonałą okazję do zachęcenia, promowania działań aktywnie wspierających region, realizację ambitnych projektów innowacyjnych.

Jesteśmy przekonani, że Małopolska ma ogromny potencjał do dalszego rozwoju, a dzisiejsza konferencja stworzyła doskonałą okazję do promowania tych możliwości.

Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych był partnerem wydarzenia. Wróć
Wyzwania Łukasiewicza

Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania Wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z przygotowaniem koncepcji prac badawczych. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie lukasiewicz.gov.pl/biznes, ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam, wysokiej jakości, produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: Zdrowie, Inteligentna i Czysta mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zielona, niskoemisyjna gospodarka.

ikona
ikona